Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Info lasteaia kohatasu vabastuse kohta

Info lasteaia kohatasu vabastuse kohta

Tallinna koolieelses lasteasutuses käiva lapse vanem vabastatakse kohatasust kolmel juhul:      

  • Perekonna netosissetulek esimese pereliikme kohta on väiksem kehtivast töötasu alammäärast ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast töötasu alammäärast ning vanema kui ka lapse elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil.
  • Tallinna lasteasutuses käib pere kaks või enam last ning nii vanema kui ka laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil.
  • Sobitus- või erirühmas käiva või sinna kohta ootava lapse eest koolivälise nõustamismeeskonna soovitusel, kui nii vanema kui ka kõnealuste laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn.

Lapsevanem saab kohatasu taotluse esitada haridusameti iseteeninduskeskkonnas info.haridus.ee/lasteaiakoht, kus tal on võimalik valida määruse tingimustele vastavuse korral erinevate soodustuste liikide vahel või esitab paberkandjal või digitaalselt allkirjastatud taotluse (/est/haridus/Kohatasuvabastuse-taotlused-munitsipaallasteaias) asutuse juhile. Direktorile vanema poolt paberkandjal või digitaalselt e-postile saadetud vanema osa maksmisest vabastuse taotluse andmed tuleb lisada andmekogusse.

Andmekogus leiate lisamise võimaluse valides menüüst „Lapsed“ ja avanevast menüüribast viimane valik „Lisa uus taotlus“. 

Lisage taotluse esitaja (lapsevanema) isikukood, seejärel kuvatakse taotluse esitaja lapsed ning kohatasu vabastuse valik/ud. Kohatasu vabastuse valikuid kuvatakse vastavalt sellele, millistele määruse tingimustele vanem ja temaga seotud lapsed vastavad.

Tehke vastavalt vanema poolt esitatud kohatasu vabastuse taotlusele kohatasu vabastuse valik, siis kuvatakse vastav vorm. Vormile tuleb lisada taotluse esitaja kontaktandmed.

Sissetulekust sõltuva taotluse lisamisel tuleb teise vanema olemasolul sisestada juurde teise vanema andmed.

Kui vanema isikukoodi sisestamisel kuvatakse veateadet, siis üheks põhjuseks võib olla, et vanem ei ela rahvastikuregistri andmetel lastega samal aadressil või on vanema poolt taotlus esitanud (oma laste soodustusi näete päringust „Kohatasuvabastuse saajad“).

Määruse alusel rakendatakse sissetuleku alusel vanema osa vabastus vanema poolt esitatud avalduse esitamise kuule järgnevast kuust.

Nõustamiskomisjoni otsuse alusel või kahe ja enama lasteaias käiva lapse puhul rakendatakse vabastus avalduse esitamise kuust.

Viimati muudetud 23.06.2022