Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Meie eripära

Meie eripära

Lasteaed on oma nime saanud Eno Raua lasteraamatu “Naksitrallid” järgi, millega tähtsustatakse eesti lastekirjandust, eesti keelt ja lapsekesksust. Lasteraamat “Naksitrallid” juhib tähelepanu sellistele väärtustele nagu keskkonnahoid, hoolivus, koostöö, sallivus ja loovus. Muutuvas maailmas muutub haridusasutuse roll ühiskonnale oluliste väärtuste edasikandmisel üha tähtsamaks, sest tuleviku ühiskond sõltub väga paljuski nendest väärtustest, mida me praegu lastele õpetame.

Tallinna Lasteaed Naksitrallid peamiseks eesmärgiks on luua personali, laste, lastevanemate ja koostööpartneritega ühiselt igale lapsele parim õpikeskkond, mis on vaimselt ja füüsiliselt turvaline ning heaolu toetav.

Kuna Haabersti piirkonnas on vajadus nii eesti kui vene õppekeelega lasteaiakohtade järele, siis on meie lasteaias mõlema õppekeelega rühmi. Arvestatakse lisaks sellega, et lasteaeda võivad tulla lapsed, kes on eesti ja vene keelest erineva koduse keele- ja kultuuritaustaga.

Lasteaia õppe- ja kasvatustegevuse üheks tähtsamaks eesmärgiks on eesti keele õpe, et tagada kõikidele lastele võrdsed võimalused Eesti ühiskonnas ja kultuuriruumis edukalt toime tulla. Keeleõppe parimaks korraldamiseks liitutakse keelekümblusprogrammiga, mis toetab õppeasutusi nii koolituste kui õppevaraga.

Aktuaalseks teemaks kogu maailmas on kujunenud elukeskkonna jätkusuutlikkus. Tallinna linn on koostööpartner ja teerajaja Rohetiigri programmis. Antud programmi eesmärgiks on toetada keskkonnahoidlikuma tegutsemise rakendamist Tallinna linnas ja rohepööret Eesti ühiskonnas. Eelpool nimetatust tulenevalt on Tallinna Lasteaed Naksitrallid eripäraks keskkonnahoid ning sellega seonduvad tegevused, mis seostuvad hästi lasteraamatu Naksitrallid peamise ideega.

Viimati muudetud 13.09.2022