Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rõõmsalt lasteaeda

Rõõmsalt lasteaeda

Palju õnne! Teie pisikesest silmaterast on saanud lasteaiaealine laps. Ta on kasvanud juba nii suureks, tubliks, tugevaks ja targaks, et on valmis tegema oma esimesi pisikesi sammukesi iseseisvumise teel.

Meil on äärmiselt hea meel, et saame olla teie lapsele sel teel õpetajaks, suunanäitajaks, mängukaaslaseks, lohutajaks ja toetajaks.

Kindlasti on selle teekonna algus nii teile kui lapsele veidi hirmutav ja segadust, küsimusi tekitav. Sellest pole midagi! Oleme teie jaoks alati nõu ja jõuga olemas ning aitame, kuidas oskame.

Oleme loonud ka väikese spikri, et kohanemisperiood mööduks võimalikult ladusalt nii teile, lapsele kui ka rühma meeskonnale.

 

 • Esmalt saate tutvuda meiega ametlikul kodulehel Lasteaed Naksitrallid > Tallinn . Sealt soovitame uurida meie kodukorda ja päevakava.
 • Lisaks kasutame aktiivselt ELIIS - eLasteaed keskkonda, kus igapäevaselt kajastame oma päevategevusi ja toimetusi. Eliis.eu saab teha endale kasutajakonto, et jälgida kogu lapse arenguga seotud informatsiooni. Kui õpetaja lisab sinna lapse kohta infot, siis see pole teistele vanematele nähtav, välja avatud info rühma päevategevuste kohta. Seal saab ka mugavalt teavitada rühmaõpetajaid lapse puudumiste kohta või saata kiireid teateid. Eliisi lisame ka oma tegevustest pilte, mida vanemal tore vaadata ning lapsel vahva oma vanematega jagada. Palume Eliisi kindlasti jälgida.
 • Lasteaeda palume jõuda 10-15 minutit enne hommikusööki. Siis jõuab laps kohaneda ja päev kulgeb tõrgeteta. Lapse päev peab algama rahulikult ja kiirustamata. Kui laps hommikusööki ei söö, siis palume olla lasteaias hiljemalt kell 9, enne kui algavad tegevused.  Kui laps tuleb hiljem, anda sellest õpetajale kindlasti varem teada. Õhtul palume lapsele järele tulla nii, et õpetaja saaks õigel ajal lasteaia sulgeda.
 • Rühma kappi palume panna ainult vajalikud esemed: lapsele toariided (lühikesed püksid, T-särk, kleidikesed, sokid, aluspüksid), sisejalanõud (kindlasti sellised, mida laps saaks kergelt ise jalga panna või harjutada jalgapanemist), kamm, tüdrukutel mõned juuksekummid. Ei soovita sukkpükse – laps ei saa neid ise jalga. Ka riietel jälgida, et need oleksid lapsel endal lihtsasti selga pandavad. Nööbitavad ja seotavad riideesemed lisanduvad lapse garderoobi hiljem, kui ta saab juba lihtsamate toimingutega hakkama (särgi üle pea tõmbamine, pükste ja sokkide jalgapanemine/ äravõtmine jne)
 • Loomulikult võib lapsele kaasa panna armsaks saanud kaisuka või mõne muu eseme, mis pakub talle päeva jooksul turvatunnet või lohutust.
 • Magamiseks võivad lapsel olla püksid, särgike või öösärk.
 • Kindlasti palume jalanõudele, kinnastele, mütsidele ja teistele riideesemetele kirjutada sisse lapse nimi.
 • Lasteaias on lubatud kasutada vaid kaelussalle või tuukermütsid. Pikad sallid ja nööridega mütsid pole laste turvalisuse nimel lubatud.
 • Palume jälgida, et lastel oleks kappides olemas ilmastikule vastavad riided. Märjal ajal ka kummiriided. Palume olla ka teadlikud, et õueriided võivad määrduda pori, muru, värvide jms. Palume sellega arvestada õueriiete soetamisel. Õueriided ei pea olema kallid, kuid siiski panna tähele riiete kvaliteeti, et need ei vettiks kiirelt ning peaksid võimalikult hästi tuult ja vihma ning oleksid hingavad.
 • Soovitame lastele teha üks puhkepäev nädalas või teha lühemaid päevi. Eriti harjutamise perioodil. Olla valmis ka tagasilöökideks, mil alati rõõmsalt lasteaeda tulev laps ühel päeval nutab ning keeldub rühma jäämast.
 • Lasteaed on kodu toetav asutus ning palume teha koostööd! Palume toetada ka ise oma last kodus: kääridega lõikamine, joonistamine, maalimine, ise riietumine, unejutu lugemine jne.
 • Ärge pange lapsele kaasas telefone, nutikellasid, huulepulkasid, huulepalsameid, käe- ja kaelakeesid, kreeme (k.a päikesekreem), rohtusid ning pisikesi, kergesti purunevaid ja/või kalleid mänguasju.
 • Kui laps haigestub või ei tule lasteaeda, palun saata sms, e-meil või teavitus Eliis keskkonnas. Nakkushaigusest palun teavitada rühma õpetajat. Nohud ja köhad tuleb kodus välja ravida.

Kõikide murede ja rõõmudega pöörduge julgelt oma õpetajate või juhtkonna poole.

Ilusat lasteaiatee algust Naksitrallides!

 

 

Viimati muudetud 13.08.2021