Mõmmikute rühm liitus keelekümblus programmiga
"Keelekümbluslik lähenemine annab muu kodukeelega lastele võimaluse õppida teist keelt läbi tegevuse, viibides võõrkeelses keelekeskkonnas. Keelekümblus ei kahjusta lapse emakeelt. Programmis võetakse arvesse rahvusvahelisi kogemusi, parimaid pedagoogilisi tavasid ja õppijate erinevat kultuuritausta. Keelekümbluse eesmärgiks on seatud head oskused nii sihtkeeles kui ka emakeeles ja võõrkeeltes." (www.harno.ee)
Alates sellest õppeaastast liitus Naksitrallide lasteaia Mõmmikute rühm keelekümblus programmiga.
Keeleoskus annab inimestele võimaluse end väljendada (tunded, soovid, vajadused), kuid on ka enese sotsiaalse määratlemise vahend. See annab meile võimaluse luua suhteid, edastada ja vastu võtta infot. Keele kaudu õpib inimene tundma kultuure ja religioone ning ühiskondlikke väärtuseid.
Paljud uuringud toetavad arusaama, et võõrkeele õpe on eriti edukas lapseeas. Keeleõpe lasteaias peab olema lapse hariduse motiveeriv ja väärtuslik osa. Keele õpetamine peab arvestama lapse vajadusi ning tema vanusega seotud eripärasid. Oluline on kasutada kordamisvõtteid, mida toetavad keelemängud. Lapsed naudivad mängulist aspekti, samas noppides uut sõnavara.
Meie eesmärk on toetada muu koduse keelega laste enesekindlust rääkida eesti keelt, et aidata neil tulevikus paremini integreeruda Eesti ühiskonda. Keeleoskus annab neile kriitilise mõtlemise oskuse ning loovuse, kõrgema enesehinnangu, läbilöögi julguse jne. Soovime, et Naksitrallide muu koduse keelega lapsed oskavad eesti keelt, tunneksid Eesti kultuuri ning hoiaksid Eesti ja eestluse väärtuseid, samas säilitades oma päritolu, kultuuri ja keelt.Rohkem infot: Keelekümblus | Haridus- ja noorteamet (harno.ee)
Autor: Triin Rattiste, õppealajuhataja