Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nordplus kohtumine Rootsis Kungsängenis

Nordplus kohtumine Rootsis Kungsängenis

23.01-27.01 kohtusid nelja riigi esindajad Rootsist, Lätist, Eestist ja Leedust Stockholmi äärelinnas Kungsängenis.
Väikelinna on üha enam kolinud  väikeste lastega peresid väga erinevatest rahvustest. Kohapeal saime näiteks külastada üht pisikest lasteaeda, kus hetkeseisuga on lapsi 28-st erinevast keelekultuurist. Õpetajad on lasteaias loonud piktogrammide süsteemi, mis liigub edasi algkooli, et lastel oleks lihtsam sama süsteemi abil ka koolis keeleõpet jätkata.

Kohtumise käigus arutati läbi kõikide riikide nägemus ja senine kogemus keeleõppest.  Meeskondadega panime paika eesmärgid, mida soovime antud projekti raames saavutada. Projekti suurim eesmärk ongi jagada omavahelisi ideid ja parimaid praktikaid, mis juba toimivad ühes või teises riigis ning motiveerida õpetajaid läbi välislähetuste katsetama uudseid metoodikaid.


Kui projekti kõik tähtsad eesmärgid ja plaanid olid kirja saanud, külastasime Stockholmi muuseumit, kus meile räägiti koostööst lasteasutustega.
Muuseumis toimuvad kunstiringid alates kolmandast elukuust kuni koolilasteni ja täiskasvanuteni välja. Kõige pisemad näiteks saavad katsetada värvidega, mis on ohutust silmaspidades valmistatud toidust.

Artikli koostas: Monika Kalmus, Kingpooli rühma õpetaja