Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Alkoholi välireklaam

Alkoholi välireklaam

Reklaamiseaduse kohaselt on alkohoolse joogi välireklaam keelatud. Keeld on absoluutne ega olene näiteks alkohoolse joogi mahuprotsendist. Alkoholi reklaam on alkohoolse joogi kohta mistahes üldtajutaval kujul avalikustatud teave müügi suurendamise eesmärgil.
Milline on välireklaam? Välireklaamiks võib pidada reklaami, mis on paigutatud avalikku kohta või mis on avalikust kohast jälgitav. Näiteks innatänavatega külgnevatel aladel, väljakutel, hoonete väliseintel, spordiväljakutel ning ühistranspordivahendite sise- ja väliskülgedel olev reklaam. Samuti toitlustusettevõtte või kaupluse vaateaknale paigutatud reklaam, mis on selgelt suunatud tänaval möödujatele või samal eesmärgil tegevuskoha ette paigutatud harkjalg.
Keelatud alkoholi välireklaami näiteid: „Jahutav Aperol Spritz ainult 5 €“, „ÕLU 2=3“ või „Happy Hour kokteilid -50%“.
Juhul, kui on soov reklaamida alkoholivaba kokteili, õlut või muud sellelaadset jooki, tuleb nähtavalt ja selgelt lisada juurde viide ALKOHOLIVABA.
Alkohoolsete jookide müügihinnad on lubatud avaldada menüü osana ja kooskõlas määrusega, mille järgi  tuleb toitlustusettevõtte peasissekäigu läheduses avaldada seal pakutavate roogade ja jookide hinnakiri.
Kui Teil tekkis küsimusi reklaamiseaduse nõuetega ja nende täitmisega, pöörduge täpsema info saamiseks Tallinna tarbijakaitse osakonna poole telefonidel 640 4232 või 640 4398 või saatke e-kiri [email protected].
Täpsemalt selle ja muude huvitavate teemade kohta loe ka Tallinna tarbijakaitse veebist.

Viimati muudetud 29.05.2023