Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasava eelarve võiduidee 2021

Kaasava eelarve võiduidee 2021

Kõigis Tallinna linnaosades sai kaasava eelarve raames ideid esitada 3. septembrist 1. oktoobrini. Ekspertidest koosnev komisjon valis Nõmmel välja 14 ideed, mille poolt sai oma hääle anda 12. detsembrini. Nõmmel käis hääletamas 1029 linnaosa elanikku ning kokku anti 1813 häält, millest 352 neist kuulus Ragnar Jaaniste ideelahendusele, mis osutus sel aastal võitjaks.
Tutvu võiduideega:

Ideelahenduse eesmärk on äratada uuele elule Nõmme mäel kurvalt kõrguva suusahüppetorni, andes sellele meelelahutusliku väärtuse. Hüppetorni kõrgemale korrusele on kujundatud laiendatud platvorm, milleni viivad nii trepp kui ka lift. Idee realiseerumisel saavad silmapiiri vaadelda lisaks sportlastele ka piirkonna elanikud ja teised huvilised. Idee on pakutud sellise arhitektuuriga, mis säilitab hüppetorni funktsioneerimise spordirajatisena. „Idee olulisus seisneb selles, et aitab säilitada maamärgilist objekti, tõstab selle väärtust ja pakub Nõmme elanikele ägeda vaatamisväärsuse,“ kirjeldas idee autor oma eesmärki.
2022. aasta juulil toimus Nõmme linnaosa valitsuses kohtumine seoses Mustamäe suusahüppetorniga ning selle võimaliku tulevikuga. Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on vajalik tellida geoloogiline uuring ning olemasoleva rajatise ekspertiis. „K50 hüppemäe visioon on linnaosas mitmel korral arutuse all olnud. Esmalt tuleb ära oodata tellitava uuringu vastused. Saadud tulemuste pinnalt saab antud projektiga järgmiste etappide suunas liikuda,“ kinnitas Kuri.
Arutellu konsultandina kaasatud Eesti Kunstiakadeemia kultuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari toetas linnaosavanema mõtet alustada projekti ellu viimist etappidena. „Linnaosavalituse poolt tellitavat uuringut ja presentatsiooni saab kasutada tudengitele antava sisendina. Selle pinnalt saaksid nad teha akadeemilist eeltööd, mis oleks sisendiks rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele,“ rääkis Ojari.
 

Viimati muudetud 19.01.2023