Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

AVASTADES NÕMMET: Nõmme tänavad ja arhitektuur läbi aegade

AVASTADES NÕMMET: Nõmme tänavad ja arhitektuur läbi aegade

Kui hästi sina Nõmme tänavaid tunned? 

Sel korral on avastusretke keskmeks elamuarhitektuur läbi aegade ehk kuidas Nõmmel elati ja elatakse. Tutvume nii Nõmmele tüüpiliste eramajadega kui eriliste arhitektuurimälestistega 19. sajandi lõpust 21. sajandi algusaastateni. Vaatleme loomingut nii nõmmekatele tuntud arhitektide Edgar Velbri ja Friedrich Wendachilt, kui esimeselt eesti soost arhitektilt Karl Burmanilt ning mitmetelt teistelt arhitektuuriajaloo suurkujudelt. 

Vaatame, kuidas on ajas muutunud arusaam ilusast ja esinduslikust hoonest ning uudistame, millistes majades elasid Eesti kultuuri- ja ajaloos tähtsad tegelased, näiteks riigivanem Juhan Kukk ja maletaja Paul Keres. Lisaks hoonetele, nende loojate ja elanike lugudele kuuleb ka lugusid tänavate endi kohta, millel vaatamisväärsused asuvad.

Kohtume 11. aprillil kell 18.00 Valdeku Selveri kõrval oleval rohealal (Vabaduse pst 58a). Koos läbime ligikaudu 2 kilomeetrit. Avastusretke viib läbi Nõmme juurtega giid ja kunstiteadlane Iris Johanna Kreen.

Üritus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud! Osalemiseks registreeru allolevas ankeedis.

Nõmme tänavate avastusretk on Nõmme linnaosa valitsuse poolt käivitatud üritus „Avastades Nõmmet“ ürituste sarjast. Sarja eesmärk on tutvustada erinevates formaatides kõige põnevamaid ja intrigeerivamaid paikasid Nõmmel.

Lisainfo: 
6457338 või 
[email protected]

Kui te siiski ei saa sündmusel osaleda, siis palun andke sellest teada 6457338 või [email protected]


 

Viimati muudetud 25.03.2024