Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mai kogumisringidel võetakse tasuta vastu ohtlikke jäätmeid ja kasutuskõlblikke esemeid

Mai kogumisringidel võetakse tasuta vastu ohtlikke jäätmeid ja kasutuskõlblikke esemeid

Kahel maikuu nädalavahetusel, 10.–11. mail ja 17.–18. mail toimuvad Tallinnas taas ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid. Kogumisringide käigus saavad Tallinna elanikud tasuta, mugavalt ning keskkonda säästvalt üle anda kodumajapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid ning kasutuskõlblikke esemeid.

Igas linnaosas määratud peatuspaigas ootab vastavalt graafikule kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks. Laupäeval, 10. mail toimuvad kogumisringid Kristiines ja Pirital, pühapäeval, 11. mail Põhja-Tallinnas ja Lasnamäel. Järgmisel laupäeval, 17. mail aga Nõmmel  ja Haaberstis ning pühapäeval, 18. mail Kesklinnas ja Mustamäel. Kogumisautode täpne sõidugraafik on Tallinna kodulehel.

„Kogumisringide käigus saavad linlased anda mugavalt kodu lähedal ära nii majapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed kui ka liigsed, ent veel kasutuskõlblikud esemed,“ ütles abilinnapea Margot Roose. „See on osa Tallinna sihist edendada ringmajandust, vähendada jäätmeteket ja soodustada liigiti kogumist, mis aitab hoida keskkonda ja pikendada esemete eluiga.“

Tallinna Ringmajanduskeskuse juhataja Rein Kalle sõnul on kogumisringidele eelnenud põhjalik ettevalmistustöö ja elanike poolt ära antavad kogused on suurenenud. „Anname teada, et seekord tuleb tähelepanu pöörata ka uudse elektroonikajäätme e-sigarettide suureneva hulgale kogumisele, mille aku sisaldab ohtlikke aineid,“ lisas Rein Kalle.

Ohtlikest jäätmetest võetakse vastu: majapidamises tekkinud ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid; akud ja patareid, sh pliiakud; vanad ravimid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jäägid; õlid ja rasvad, mitmesugused määrdeained; absorbendid, filtermaterjalid, saastunud kaltsud ja kaitseriietus jms; õlifiltrid ja antifriisi jäägid; nakkusohtlikud teravad ja torkivad jäätmed (nt vanad süstlad jmt); aiandusmürgid ja väetiste jäägid, pestitsiidid; kemikaalijäägid (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavad pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed, sh e-sigaretid.

Kasutuskõlblikest esemetest võetakse vastu terveid ja puhtaid raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid, sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms).

Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid nagu mööbel ja töökorras koduseadmed (nt külmikud, pliidid jms) kogumisringi käigus vastu ei võeta. Need on võimalik viia
Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamas asuvasse korduskasutusruumi või MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse.


Kasutuskõlblikke esemeid kogub TJU NT OÜ. Kõik kasutuskõlblikud asjad viiakse sorteerimisele MTÜ Uuskasutuskeskuse lattu, kust need saadetakse tagasi ringlusesse. Kogumisringidel saadud   ohtlikud jäätmed suunatakse aga edasi Epler & Lorenz AS-ile käitlemiseks ning seeläbi ei satu nad olmejäätmete hulka või loodusesse. Kogumisringe korraldab Tallinna Ringmajanduskeskus.