Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Muusemiöö Nõmmel

Laupäeval, 20. mail kell 18-23 on Muuseumiöö raames avatud ka Nõmme muusemi uksed. Lisaks püsiekspositsioonile näidatakse külastajatele kahel seansil filmi „Nõmme“.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on sel aastal Nõmme muuseumi programm väga nostalgiline. „Kõigil huvilistel on võimalik vaadata Ike Volkovi ja Virve Koppeli 1988. aasta filmi „Nõmme“, kus vana nõmmelane arutleb linnapoisiga kohaliku elulaadi, kodutunde ja peremeheks olemise üle,“ kirjeldas linnaosavanem. „Seansid toimuvad muuseumiöö raames kaks korda kell 18.30 ning 20.30,“ lisas ta.
Ajaloolise Nõmme raudteejaama ühes tiivas asuva Nõmme muuseumi püsiekspositsioon näitab Nõmme kui iseseisva linna arengulugu aastatel 1926-1940 ja ka varasemaid aastaid alates Nõmme rajamisest Nikolai von Glehni poolt 19. sajandi lõpus. Eksponaadid on kogutud Nõmme elanikelt, lisa on saadud ka Tallinna linnamuuseumist, kus hoiti osa omaaegse Nõmme muuseumi kogudest. Muuseumi digitaliseeritud ekspositsiooni leiad www.nommemuuseum.ee.
Muuseumiööl, 20. mail on Nõmme muuseum avatud kell 18-23. Sissepääs on 1 euro ning pilet kehtib kogu õhtu vältel. Nõmme muuseum asub aadressil Jaama 18.
Samal õhtul on Nõmme linnaosas võimalik külastada ka Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumit (Väikese Illimari 12), kus lisaks püsiekspositsioonile saab kuulata kirjandusteemalist ettekannet, õppida end kerge vaevaga vormis hoidma, osaleda muuseumiekskursioonil ning testida muuseumi uut nutimängu. Rohkem infot leiab www.utkk.ee/sundmused/muuseumioo-kirjanduskeskuse-muuseumis/.