Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nõmme avalikele pakendipunktidele rakendub kodanike kvaliteedikontroll

Nõmme avalikele pakendipunktidele rakendub kodanike kvaliteedikontroll

Nõmme linnaosa valitsus jätkab innovaatilise elanike jäätmenõustamise katseprojektiga, mille eesmärk on taaskasutatavate ning ringlusesse minevate jäätmete hulga suurendamine. Eelmisel aastal oli koostöös WasteLocker OÜ-ga läbiviidavasse projekti kaasatud kolm Nõmme korteriühistut, nüüd laieneb see kuuele avalikule pakendipunktidele.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on puhtam keskkond meie kõigi ühine eesmärk, mille saavutamisel on kandev roll keskkonnateadlikel elanikel. „Euroopa rohepealinna aastal otsustasime korteriühistutest alanud katseprojekti laiendada avalikele pakendipunktidele, et vaadelda Nõmme elanike jäätmekäitumise harjumusi laiemalt ning tõsta inimeste teadlikkust. Kuus Nõmmel asuvat avalikku pakendipunkti tähistati QR-koodiga, mis annab võimaluse elanikel endil pakendeid konteinerisse viies teha järelevalvet ja anda tagasisidet, millest lähtuvalt saame kavandada täiendavat teavitust ja kommunikatsiooni, et parandada ringlusesse minevate pakendijäätmete kvaliteeti,“ selgitas linnaosavanem.
WasteLocker OÜ tegevjuht Mark Skljarov ütles, et ettevõte on oma innovaatilist teenust katsetanud juba nii Tallinnas kui Tartus. „Sügisene projekt Nõmme korteriühistutes näitas, et linnaosa elanikud on jäätmete sorteerimise osas teadlikud, avatud mõtteviisiga ja valmis katsetama uusi asju. See annab lootust, et ka avalike jäätmepunktide seire saab laiemat kõlapinda ning rakendub üle kogu linnaosa,“ lisas ta.
Kuuele avalikule pakendipuntkile paigaldati QR-koodid, mille abil saab igaüks anda fotode abil tagasisidet. Saadud tulemustest kaardistatakse kodanike jäätmete liigiti kogumise harjumused ning sellest lähtuvalt tehakse keskkonnakommunikatsiooni, et parandada liigiti kogutud jäätmete kvaliteeti.
Projekti kaasatud jäätmepunktide asuvad:
  • Hiiu-Sihi tn ristmik;
  • Ränduri/Olevi tn ristmik;
  • Valdeku/Viljandi mnt rist;
  • Raudtee 60 vastas;
  • Nõmme turu parkla;
  • Adra/Rännaku pst rist.
WasteLocker OÜ kohta saab rohkem informatsiooni nende kodulehelt www.wastelocker.com