Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nõmme rabajooksul püstitati rajarekord

Nõmme rabajooksul püstitati rajarekord

Pühapäeval 99. korda toimunud rabajooks oli vaatamata heitlikule kevadilmale osavõtjate rohke. Naiste arvestuses võitis Laura Maasik, kes parandas üle 10 aasta püsinud rajarekordit. Meeste arvestuses võitis Sander Jürs. 

Juba 99. korda toimuv rabajooks on üks pikema ajalooga rahvajookse Eestis. Kui rahvajooksu algusaegadel oli raja pikkus 5 km, siis peatselt võeti kasutusele uus 6,3 km pikkune rada. Tõsi, jooksudistants on stardikoridori võrra lühem. Traditsioonidele truuks jäänud rabajooksul puudub kiipidega ajavõtt, kuid finišis saab igaüks oma aega elektrooniliselt tabloolt vaadata. Vanuserühmiti arvestust ei peeta, küll aga autasustatakse kolme kiiremat meest ja naist ning kolme poissi ja tüdrukut (2012. aastal sündinud ja nooremad).

Meestest pälvis võidu Sander Jürs, kelle ajaks fikseerisid kohtunikud 19.15. Teine koht kuulus Riho Kirsipuule (19.43) ning kolmas Kaspar Vaherile (19.55). Naiste arvestuses võttis ülekaaluka võidu Laura Maasik ajaga 20.17, kes jooksis üle rabajooksu naiste rajarekordi, mis oli püsinud 80. Rabajooksust (sügis 2013) saati, mil Jekaterina Patjuk läbis distantsi ajaga 20.37. Teise koha teenis Helen Bell (20.45) ja kolmanda koha Pille Hinn (21.28).
Poistest moodustasid esikolmiku Artjom Dzjuba (27.05), Henrik Tammiste (27.21) ja Markus Sau (28.43) ning tüdrukutest Anastasia Artemjeva (31.34), Rosette Lii Nairismägi (34.09) ja Pia Laur (34.54). Kõigest 9aastane Pia kuulub sarnaselt naiste üldvõitjale Maasikute perre, ta on legendaarsete kergejõustikutreenerite Epp ja Erik Maasiku lapselaps.

„Rabajooksul osalemine on meie peres põlvest põlve traditsiooniks olnud. Minul on mõned aastad vahele jäänud, aga tore oli taas stardis olla,“ ütles võidukõnes Laura Maasik. „Treeninud olen regulaarselt, aga spetsiaalselt rabajooksuks ma ei valmistunud ja kindlat ajalist eesmärki endale ei seadnud,“ tõdes mitmekordne Eesti meister pikamaajooksus ja lubas osaleda ka sügisel 100. rabajooksul.

Prisketesse kingikottidesse panustasid Apollo Kino, ajakiri Jooksja, www.sportplus.ee, Kõhuorjad, Vorstiabi, Sõõrikukohvik, Bopp Kohvik, Fazer ja A Le Coq. Naiste ja meeste esikolmik sai auhinnaks tenniseaega Hiiu tenniseväljakutel, laste esikolmikud saavad suvel tasuta osaleda USTA poolt korraldatavates tenniselaagrites. Lisaks nimetatutele lähevad kõigi registreerunud osavõtjate vahel loosirattasse ka kinkekaardid kohalikelt restoranidelt Paju Villa, Elsa, Hiiu Pubi, Mimosa ja Jah, kallis.

Võrreldes möödunud aasta kevadjooksuga, kui säras päike, oli tänavune ilm väikeste plusskraadidega pigem sügisjooksu meenutav. Õnneks ilmataat halastas ja kinkis jooksjatele lumesajuvaba päeva. Raja läbis üle 1300 osavõtja. Esimesed 1000 lõpetajat said traditsioonilise Rabajooksu vimpli, mille seekord kujundas Nõmme armastatud kunstnik Kadri Roosi. Vimpel kehtib mai lõpuni justkui kliendikaardina, mille ettenäitamisel saab restoranist Kius 10% ja Sportlandi Järve Keskuse kauplusest 25% soodustust.

Algusaegadest korraldatakse rabajooksu kaks korda aastas – nii hooaja alustamisel kui lõpetamisel. Kes pühapäeval jooksurajale ei jõudnud, märkigu kalendrisse endale sügisjooksu kuupäev. Tänavu 13. oktoobril toimub 100. rabajooks.

Foto: Ilja Matusihis