Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Nõmme saab juurde linnamööblit

Sel nädalal alustati Nõmme linnaosas uue linnamööbli paigaldamist. Avalikku linnaruumi lisandub nii uusi pinke kui prügikaste, samuti paigaldatakse kaste lemmikloomade väljaheidete kogumiseks.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri märkis, et linnamööbli värskendamine ja täiendamine mõjub positiivselt kogu linnaosa miljööle. „Pingid aitavad avalikus ruumis kogukonnatunnet tekitada, samuti pakuvad võimalust eriti just eakamatel inimestel või lastel jalutuskäigu ajal jalga puhata,“ rääkis linnaosavanem. „Prügikastide paigaldamine on kahjuks igapäevast linnapilti vaadates hädavajalik. Ühest küljest oli osa seniseid prügikaste amortiseerunud ning vajavad välja vahetamist. Teisalt loodan, et prügikastide olemasolu aitab kaasa linnapildi puhtamale ilmele,“ lisas Kuri.
Extery OÜ paigaldab 15. augustist kuni 30. septembrini Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel Nõmme linnaosas 15 seljatoega pinki, 19 Extery Solo 60 prügikasti ning 5 DogStation M4 ekskremendikasti, mis ühendavad endas prügikasti ja kilekoti jaoturit.