Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Nõmmelased saavad taas osaleda kaasava eelarve hääletamisel

Esmaspäevast, 21. novembrist algab Tallinna 2023. aasta kaasava eelarve ideede hääletus. Nõmme linnaosas tuleb hääletusele 18 Nõmme inimeste poolt esitatud ideed. Rahvahääletus kestab kuni 4. detsembrini.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on Nõmme linnaosa idee realiseerimiseks planeeritud 114 606 eurot. „Hea on tõdeda, et Nõmme inimesed olid oma ideede väljapakkumisel väga aktiivsed, komisjonini jõudis 73 ettepanekut, millest sõeluti välja 18 ideed, mis lähevad ka rahvahääletusele. Suures pildis jagunevad need kolme valdkonna vahel – lapsed ja noored, sport ja vaba aeg ning keskkonnasõbralik linnaruum. Kõik kolm on Nõmmele väga omased, kuid hääletada saab kuni kahe meelepärase idee poolt,“ rääkis Kuri.
Kõigi esitatud ideedega saab tutvuda ja lemmikute eest oma hääle anda alates 21. novembrist kuni 4. detsembrini kodulehel kaasaveelarve.tallinn.ee. Selleks, et hääletusel oleks kaalu ja jõudu ning idee realiseeruks, peab hääletusel osalenute arv täitma lävendi, milleks on Kristiines, Nõmmel ja Pirital 500 hääletajat, Haaberstis, Kesklinnas, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas vähemalt 1000 inimest ning Lasnamäel on selleks lävendiks 1500.
Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 14-aastane Tallinna elanik, kes saab hääletada kahe idee poolt. Hääletusel saab osaleda selles linnaosas, kus on rahvastikuregistri järgi inimese elukoht.
Igas linnaosas enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2023. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Kaasava eelarvega viiakse igas linnaosas ellu vähemalt üks projekt aastas, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja valinud.
Kaasava eelarve projektide teostamiseks on 2023. aastal planeeritud üks miljon eurot. Täpse kaasava eelarve kogusumma kinnitab Tallinna linnavolikogu 2023. aasta eelarve vastuvõtmisel. Kogusummast kolm neljandikku jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ühe neljandiku jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.
Linnaelu edendamiseks esitasid linlased kaasava eelarve ideekorjega kokku 414 ideed, millest hääletusele kvalifitseerusid 114 ettepanekut. Ideede teostatavust hindas ekspertkomisjon. Esitatud ideede hulgast sõeluti välja need, mis on juba mõne teise rahastusallika toel kavas, mida pole võimalik teostada 2023. aasta jooksul või on kaasava eelarve rahalistes piirides. Samuti jäid hääletuselt kõrvale ideed, mis ei vasta Tallinna üldistele arengueesmärkidele või pole investeeringuobjektid.
Täpsem info kaasava eelarve veebilehel kaasaveelarve.tallinn.ee.