Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Roheliste kontorite hulka kuulub nüüd ka Nõmme linnaosa valitsus

Roheliste kontorite hulka kuulub nüüd ka Nõmme linnaosa valitsus

1. märtsil väljastas Eesti keskkonnajuhtimise assotsiatsioon Nõmme linnaosa valitsuse Valdeku 13 asuvale kontorile Euroopa rohelise kontori tunnistuse. Järgmine ülevaatus toimub 2026. aasta veebruaris.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on keskkonnahoidliku mõttelaadi linnaosavalitsuse töötajate seas juurutatud juba aastaid. „Sertifikaat ise jäätmeid liigiti ei kogu ja keskkonnale paremaid valikuid ei tee. Selle taga on ikka inimesed, kes annavad igapäevaselt oma panuse ja viivad seda mõttelaadi ka majast välja,“ rääkis Kuri.
Nõmme linnaosa vanema asetäitja Kristin Karu, kes oli üks Rohelise Kontori eestvedajatest, ütles samuti, et vaid koostöö ja avatud keskkonnasõbraliku suhtumisega on võimalik luua keskkonnale parem homne. “Rohelise kontori sertifikaat on vaid märgiks sellele, et Nõmme ei ole pelgalt pealinna roheline oaas - vaid igapäevaselt tegutsetakse rohelise maailmalinna tähe all,“ lisas Karu.
Nõmme Linnaosa Valitsus taotles Euroopa Rohelise Kontori tunnistust oma Valdeku 13 asuvale kontorile esimest korda. Ülevaatuse käigus räägiti läbi keskkonnaalaste tegevustega seotud valdkonnad, kontrolliti kriteeriumite täitmist Rohelise Kontori kontrollküsimustiku alusel ja viidi läbi ringkäik kontoris. Üldise tähelepanekuna ja hea praktika näitena toodi välja Rohelise Kontori süsteem integreerimist üldisesse RoheNõmme algatusse. RoheNõmme algatuse raames tehakse tegevusi ka väljaspool kontorit – keskkonnaalane rubriik Nõmme Sõnumites, koostöö ettevõttega Wastelocker ning ühekordsete nõude mitte kasutamine linnaosavalitsuse korraldatud üritustel.
Nõmme linnaosa valitsuse kodulehelt on võimalik leida rohkem infot RoheNõmme tegevuse kohta ning tutvuda Rohelise kontori põhimõtetega linnaosavalitsuses.
Keskkonnahoidliku ehk rohelise kontori eesmärk on kontori tegevuse keskkonnamõju pidev jälgimine ja vähendamine, millega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ning töökeskkonna tervislikumaks muutumine. Lisainfo on leitav www.ekja.ee