Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna lastekodu hoovis avati madalseiklusrada

Tallinna lastekodu hoovis avati madalseiklusrada

22. detsembril avati Tallinna lastekodu hoovis 3Park Seiklusrajad poolt jõulukingiks valmistatud madalseiklusrada. Raja avamisüritusel tegi põnevust ja närvikõdi pakkuva etteaste ka slackliner Jaan Roose.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul tuli jõulukingiks madalseiklusraja ehitamise soov 3Park Seiklusrajad meeskonnalt, kelle me kiirelt Tallinna lastekoduga kokku viisime. „Linnaosavalitsusel on siin küll ainult vahendaja roll, kuid oleme siiralt tänulikud mõlemale osapoolele kiire tegutsemise eest. See põnev ja eneseületust pakkuv rada valmistab rõõmu siinsetele lastele veel pikalt,“ rääkis Kuri avamisüritusel.
 
„See projekt pani silmad särama igaühel meie meeskonnast. Soov midagi sellist ära teha on 3Park Seiklusrajad meeskonnal olnud pikalt, mistõttu panid kõik ka käed külge ja rada valmis lennukalt,“ kirjeldas 3Park Seiklusrajad esindaja Kaspar Nõmberg madalseiklusraja valmimislugu.

Oskuslikku ja kiiret tööd kinnitas ka Tallinna lastekodu juhataja Meelis Kukk. „Esialgu projektiga tutvudes ja tähtaega vaadates ei suutnud ma oma silmi kuidagi uskuda. Samas meil on olemas suur hoov, kus on ideaalsed võimalused millegi sellise rajamiseks. Nagu tänane avaürituski kinnitab, siis mänguelemendid tekitavad elevust nii suurtes kui väikestes. Ma olen väga tänulik kõigile, kes selle valmimisprotsessi panustasid,“ kiitis Kukk.
Tallinna lastekodu madalseikluspargi avamine 3.jpg
Tallinna lastekodu madalseiklusrada hakati ehitama 15. detsembril ja selle avamisüritus toimus 22. detsembril. Tavapärane lindilõikamine asendati trosslaskumisega, kus ühel Tallinna lastekodu lapsel oli võimalus lindist trosslaskumisel läbi sõita. Avaüritusel astus üles ka slackliner Jaan Roose, kes peale etteastet andis kahele Tallinna lastekodus elavale Ukraina poisile ka eratreeningu.
 
Tallinna lastekodu hoovis olev madalseiklusrada hõlmab endast 14 puu vahet, kuhu riputatakse 22 erinevat mänguelementi, mille hulka kuuluvad kaks trossil laskumist. Peale minekuks paigaldatakse kolm redelit ja lisaks on kaks lihtsat maast peale minemise võimalust laskumiste lõppudes.
3park Seiklusrajad on spetsialiseerunud ronimisparkide ja seiklusradade disainile ning ehitusele.