Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Ukraina sõjapõgenike abistamiseks mõeldud Nõmme kogumispunkt lõpetab tegevuse

Alates 1. oktoobrist lõpetab Nõmme linnaosa valitsuse keldrikorrusel asuv Ukraina sõjapõgenike abistamiseks mõeldud annetuste kogumis- ja jaotuspunkti oma seitse kuud kestnud tegevuse.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri tänab kõiki Nõmme elanikke, kümneid vabatahtlikke ja Nõmme linnaosa valitsuse töötajaid, kes on alates märtsikuu algusest abivajajaid esmavajalikuga varustanud. „Eelmisel nädalal saadeti üks autotäis esmatarbekaupasid otse Ukrainasse. Samasugune plaan on ka kõigi ülejäänud annetustega, mis siin Eestis sõjapõgenike seas kasutust ei leia, kuid mille järele on otsene vajadus Ukrainas,“ rääkis Kuri.

Nõmme linnaosa valitsuses (Valdeku 13) tegutsev kogumis- ja jaotuspunkt on mõeldud Ukraina sõjapõgenikele esmavajaliku soetamiseks. Sel reedel, 30. septembril on kogumispunkt avatud viimast päeva kell 10.00-16.00. Alates 1. oktoobrist on kogumispunkt suletud ning Nõmme linnaosa valitsuses enam annetusi vastu ei võeta.

Edaspidi on võimalik annetusi viia Punase Ristiku taaskasutuspoodi (Kadaka tee 54a). Sealt saavad kõik need Ukraina sõjapõgenikud asju tasuta, kelle abivajadus on aadressil Niine 2 asuvas põgenikekeskuses hinnatud. Samuti võib annetusi viia Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse (Madala 3) ja Dushka Cosmetics kauplusesse (Kopli 70A), mis tegutseb kogumis- ja jaotuspunktina. Kõik kogumispunkti alles jäänud esemed toimetatakse Eesti Punasele Ristile või otse Ukrainasse.

Ootame kõiki vabatahtlikke kogumispunkti alles jäänud asju sorteerima ja pakkima. Ühtlasi on võimalik 3.-7. oktoobrini kõigil Ukraina tugiperede vabatahtlikel külastada Nõmme kogumispunkti, et soetada sealt oma perele või peredele vajalikke asju.

Kogumispunkti külastus  tuleb eelnevalt kokku leppida telefonil 645 7303.