Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Nõmme-Harku Rõngasjärv 2022 vaade.jpg

Harku metsa nimetule järvele otsitakse ametlikku nime

Tallinnas on mõned järved, mis on kantud veekogude registrisse, kuid millel pole nime. Üks neist on ka Harku metsa kaitsealal olev nn rõngasjärv, millele Nõmme linnaosa valitsus ootab ametliku nime määramiseks elanike ettepanekuid. Laekunud ettepanekud edastatakse linna nimekomisjonile kaalumiseks.
WasteLocker OÜ poolt paigaldatud QR-kood avalikul pakendipunktil.jpg

Nõmme avalikele pakendipunktidele rakendub kodanike kvaliteedikontroll

Nõmme linnaosa valitsus jätkab innovaatilise elanike jäätmenõustamise katseprojektiga, mille eesmärk on taaskasutatavate ning ringlusesse minevate jäätmete hulga suurendamine. Eelmisel aastal oli koostöös WasteLocker OÜ-ga läbiviidavasse projekti kaasatud kolm Nõmme korteriühistut, nüüd laieneb see kuuele avalikule pakendipunktidele.
Nõmme turu parkla 2.jpg

Nõmme turu parkimiskorraldus muutub

Alates esmaspäevast, 16. jaanuarist on Nõmme turu parklas lubatud parkimiskellaga parkimine kuni 1 tund. Parkimispiirang kehtib iga päev kell 7.00 kuni 19.00.
Nõmme muuseumi_autor Jukko Nooni.jpg

Nõmme muuseumi osalemine muuseumipühapäeval osutus populaarseks

Möödunud pühapäeval, 8. jaanuaril osales Nõmme muuseum esmakordselt muuseumipühapäevade programmis. Muuseumipühapäev osutus nõmmelaste seas üle ootuste populaarseks ning päeva jooksul külastas muuseumit ja sai osa kultuuriloolase Piret Loide Nõmme ajalugu tutvustavatest ekskursioonidest ligi 150 inimest.
Nõmme muuseum asub Nõmme raudteejaamas aadressil Jaama 18_autor Ilja Matusihis.jpg

Nõmme muuseum liitub muuseumipühapäevade programmiga

Pühapäeval, 8. jaanuaril avab esimest korda muuseumipühapäevade programmi raames oma uksed ka Nõmme muuseum (Jaama 18). Muuseum on avatud kell 12-16 ja Nõmme ajalugu tutvustab külastajatele kultuuriloolane Piret Loide, kes oli 20 aastat tagasi ka üks muuseumi taasloojatest.
Buss nr 20a_autor Marek Ross.jpg

Teelise tänavale rajatakse busside seisuplats

Ühistranspordi logistika paremaks korraldamiseks rajatakse Teelise tänavale busside seisupalts. See on vajalik tühisõitude vähendamiseks, ühtlase intervalli tagamiseks erinevatel liinidel ning seadusest tuleneva seisuaja andmiseks koos elementaarsete juhtidele mõeldud olmetingimustega.
Kuusehunnik_0.jpg

Nõmmel on avatud kaheksa jõulukuuskede kogumispunkti

Alates 29. detsembrist on Nõmme linnaosas avatud kaheksa jõulukuuskede kogumisplatsi. Kõik kogumisplatsid on vastavalt tähistatud ja jäävad avatuks kuni 22. jaanuarini. Vana jõulukuuske käsitletakse jäätmena ja seda saab ära anda ka tavalises korras nagu teisi suurjäätmed Pääsküla ja Rahumäe jäätmejaamades.