Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Gutsy Go Kesklinn 2023

Gutsy Go Kesklinn 2023

Kui täiskasvanutena on meil tihtipeale kombeks nuriseda selle üle, mis on elus valesti, siis  noored, hoolimata oma noorest east, päritolust ning ka väiksemast teadmiste- ja oskustepagasist, töötasid kitsaskohtadele välja lahendusi, et luua selline maailm, millises nad ise elada soovivad.
Sel korral tegutsesid parema maailma loomise nimel Vabaduse Kooli ja J. Westholmi Gümnaasiumi noored.

Üks esiletõstetud teema, mida noored soovisid uurida, oli eakate üksindustunde vähendamine.
Uuringud on näidanud, et inimese ja looma vahelise sideme loomine avaldab inimestele positiivset mõju. Üks põhjuseid, miks loomadel on teraapiline mõju, on inimese vajadus puudutuse järele – loomade paitamine, hoidmine, kaisutamine või muu katsumine aitab inimestel stressi vähendada. Loomad pakuvad meile seltsi, sealhulgas leevendavad üksindustunnet.

KÄPAD KÄIMA.
Teine teema, mis fookusesse võeti, oli seotud noorte vaimse heaolu tundega. Kasvavat koolistressi kogevad noored üle kogu maailma. Pidevale ülepingele lisanduvad kõikvõimalikud muud pinged, mistõttu otsitigi üheskoos nn vastumürki koolistressile.
WORRIE.NON.
Kolmas grupp tegeles teemaga, mis on suurem kui meie kõik kokku – tähelepanu keskmesse võeti keskkond.
Enamus inimeste poolt põhjustatud muudatustest lähtub inimese enda vajadustest ega arvesta tema tegevuse mõju keskkonnale, seetõttu soovisidki noored juhtida tähelepanu just meid ümbritsevale.

TRASHDAY.
Pea 50 Eesti ja Ukraina noort astusid Gutsy Go nädalal konkreetseid samme maailma suunas, kus nad elada soovivad.
Nad näitasid, et keset suuri kriise, saame me ise palju ära teha. Et kõige vapramad teod saavad alguse meie südamest ja parim, mida me teha saame, on avada oma süda ja luua sellega ühendus meie kõigi vahel.

Neljanda grupi noored näitasid, et selleks, et maailm oleks parem, tugevam, helgem, on vaja kinkida oma lähedastele soojust ja armastust.
Noorte film oli pühendatud nende emadele.
KUTSE ÕHTUSÖÖGILE.
 

Viimati muudetud 27.04.2023