Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

GUTSY GO PÕHJA-TALLINN 2021

GUTSY GO PÕHJA-TALLINN 2021

KIUSAMISKATSE

Ehte Humanitaargümnaasiumi noored arutlesid GUTSY GO TALLINN raames kiusamise teema üle. Soome noorte eksperiment inspireeris neid nõnda, et otsustati teha samalaadne katse ka Tallinnas?  Vaata, kuidas täiskasvanud reageerivad! Kas ja kes sekkub?

Noorte kiusamise teemat käsitletakse üle maailma erineval moel. Gutsy Go filmid on hea võimalus nende teemade käsitlemiseks koolis, noortekeskuses või huvikoolis, miks mitte oma perekonnaski. See film loob pinnase seda keerulist teemat käsitleda huvitaval, liigutaval ja lahendusi otsival viisil.

Vaata Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte filmi siin.
Vaata Sipoo noorte filmi siin.


ALKOHOL EI OLE VÄLJAPÄÄS

Võib tunduda mõne teema puhul, et see on nõnda suur, et selle lahendamiseks pole piisavalt oskust ja teadmist ja ressurssi riigil endalgi. On üks teema, mis on Soome noorte seas alati tõstatatud (ja meie nooredki viitasid päris tihti sellele). See on alkohol.

Millist lahendust saab siis välja pakkuda 14aastane noor? Selle teema puhul on oluline välja valida üks fookus, aspekt ja sellesse panustada. Gutsy Go filmid on hea võimalus nende teemade käsitlemiseks koolis, noortekeskuses või huvikoolis, miks mitte oma perekonnaski. See film loob pinnase seda keerulist teemat käsitleda huvitaval, liigutaval ja lahendusi otsival viisil.

Vaata Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte filmi siin.


OLE OLEMAS!

Paljud tähelepanekud saavad alguse väga isiklikust loost. On oluline näha, mis on sinu lähedal ja luua sildu, et näha suuremat pilti. See lugu inspireerib ja julgustab loodetavasti paljusid teisi ja seetõttu ongi väga eriline.

Vaata Kalamaja Põhikooli noorte filmi siin.


ENNETUS ENNEKÕIKE! ja PÄEVAGA IT-TARGAKS!

Et lahendusi luua, teiste heaolu suurendada, selleks on vaja ressursse. Tuleb selgusele jõuda, millised on meie tugevused ja kuidas neid kasutades teised sellest kasu saavad.

Kalamaja Põhikooli õpilased tahtsid suurendada lasteaialaste teadmisi ohutuse teemadel ja eakate teadmisi IT valdkonnas.
Vaata Kalamaja Põhikooli noorte filmi ENNNETUS ENNEKÕIKE! siin.

PÄEVAGA IT-TARGAKS! On Kalamaja Põhikooli noorte lugu, kus eakaid toetatakse IT teadmiste vallas.
Vaata Kalamaja Põhikooli noorte filmi siin.


Me tihtipeale nuriseme igapäevaselt erinevate teemade üle, aga tegelikult midagi ette ei võta, et need asjad paremaks läheksid. Järgmised kaks tiimi vaatasid oma ümbruskonnas ringi ja leidsid kaks teemat, mis neid moel või teisel puudutasid. Ja nad leidsid ka lahendusi.

MINA OLEN SIIN on Kalamaja Põhikooli noorte lugu ja räägib sellest, kuidas linnapildis riivavad silma tag’itud majad, mis on nende märkide taga ja mida saab teha, et oma igapäevane olemine oleks täidetud visuaaliga, mis inspireerib ja kõnetab?

Vaata Kalamaja Põhikooli noorte filmi siin.


KOHTUMINE NAABRITEGA on Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte lugu, mis käsitleb naabrite omavaheliste suhete teemat. Inimesed elavad kõrgetes korrusmajades ja tihtipeale üksteist üldse ei tunta.

Vaata Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte filmi siin.


KÕIK ON VÕIMALIK!

Me kohtume elus paljude inimestega. Me aitame paljusid. On hetki, mil üksinda üldse ei saa. Ja lõpptulemus oleneb sellest, kes meid toetab, aitab, meid kuulab, meid näeb. Järgmine lugu on noorest mehest, kes on olude sunnil elanud mõnda aega laste turvakodus. Millisel määral abi ja toetus tema elu mõjutas, seda uurisid Kalamaja Põhikooli noored.

Vaata Kalamaja Põhikooli noorte filmi siin.


Et muutused (heatoed) juhtuda saaks, selleks on vaja avada oma süda. Et oma südant iseendale ja teistele avada, selleks on vaja julgust. Järgmised kaks filmi räägivadki sellest, kuidas suurest südamesoojusest said alguse heateod ja kuidas ühe päevaga loodi maailma juurde väga palju rõõmu!

SÜDAMESOOJUS on Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte lugu näitab meile hetki eakate hooldekodu elanike päevast.

Vaata  Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte filmi siin.

100 NAERATUST on Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte lugu, mis püüab tavapärasesse linnapilti rohkem positiivsust luua.

Vaata Ehte Humanitaargümnaasiumi noorte filmi siin.

Viimati muudetud 05.05.2023