Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Gutsy Go Tallinn

Gutsy Go Tallinn

DSC02704_(Silver_Raidla)_0.jpg

Info vene keeles.

Tallinna Haridusameti noorsootöö osakond on toonud Tallinna koolidesse haridusuuendusliku programmi GUTSY GO, mis on välja töötatud Soomes ja seal kasutuses olnud juba viimased 7 aastat.

GUTSY GO haridusprogrammis kasutatakse ennekõike mitteformaalse õppimise meetodeid, et noortes üles leida nende potentsiaal ja ainulaadsus. 

Programmist:

Noorte kogukonnatunnet suurendav Soome haridusprogramm Gutsy Go pakub õpilastele võimalust tegutseda oma kogukonna paremaks muutmise nimel ning arendab võimet kriitiliselt mõelda kohalike ja globaalsete probleemide üle ja pakkuda ideid nende lahendamiseks. Nädala jooksul õpitakse, kuidas luua kogukonnas usaldust, entusiasmi ja ühtekuuluvustunnet.

Tänases maailmas on eriti oluline, et õpetajad ja noorsootöötajad saaksid koostöös toetada noorte soovi üksteist mõista ja leida positiivsust, mis meid raskel ajal edasi viib. Noored saavad programmi kaudu vahetu kogemuse, kuidas aktiivselt tegutsedes ümbritsevat mõjutada ning rahu nähtavaks teha.

Ühe nädala jooksul saavad 14-aastased noored luua lahendusi kitsaskohtadele oma piirkonnas julgustavate täiskasvanute toel. Noori juhendavad nende enda õpetajad/noorsootöötajad, kes on koolitatud Gutsy Go treeneriteks. Koostöös täiskasvanutega kavandavad ja rakendavad noored ainulaadseid lahendusi, et suurendada solidaarsust ja "sotsiaalset rahu", vähendades seeläbi polariseerumist ja pingeid oma kogukonnas.

Kogu protsessi ideest teostuseni jäädvustavad noored oma mobiiltelefonidega filmides ning professionaalse meediatiimi toel valmivad neist lühikesed dokumentaalfilmid. Filme tutvustatakse laiemale publikule, et inspireerida omavanuseid noori ning suunata täiskasvanute tähelepanu teemadele, mis noori hetkel kõige enam kõnetab.

Õppemeetodi mõju Soomes uurib Soome Arstide Liit Duodecim.

Dokumentaalfilmid leiab Jupiter Io-st.

Rohkem infot: www.gutsygo.fi  

Viimati muudetud 30.01.2024