Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Huvitegevuse ja spordivõimalused lastele ja noortele Tallinnas

Huvitegevuse ja spordivõimalused lastele ja noortele Tallinnas

Huvitegevus ja sport

Kust leida huviringi või sporditreeningut? Millised noortekeskused on Tallinnas? 

Siit alalehelt leiab kasulikke ja praktilisi soovitusi lapse ja noore huviala valikuks ja lisaks ka ülevaatliku lingikogu huvitegevuse ja spordiharrastustega tegelemise võimalustest Tallinnas.

Huviringid jm vaba aja võimalused Tallinnas

 • Miks ja kuidas tegeleda huvitegevusega? 
  Üks võimalus veeta vaba aega mõnusalt ja kasulikult on tegeleda oma hobi või huvialaga. Meelepärast oskust saad arendada või omandada näiteks huviringis, huvikoolis, noortekeskuses või hoopiski kuuludes mõnda noorteorganisatsiooni. Sageli võib olla nii, et kooliajal alanud huvi aitab hiljem valida eriala. Allikas teeviit.ee. Loe edasi siit. 
 • Kuidas innustada last aktiivselt liikuma?
  Lapsed armastavad liikuda – joosta, mängida, tantsida, hüpata ja ronida. Neile on sündides kaasa antud loomuomane tahe olla kehaliselt aktiivne. Kuna meie kultuuriruumis on levinud arvamus, et hea laps on see, kes püsib paigal, siis hakkab kahjuks teatud eas soov aktiivselt liikuda vaikselt raugema – tihtilugu juhtub see just üleminekul lasteaiast kooli. Loe edasi siit.
 • Kuidas leida huviala?
  Hooliva lapsevanemana soovite lapsele ikka alati parimat. Lapsele huviringi valimine võib osutuda aga aeganõudvaks ning stressirikkaks ettevõtmiseks. Erinevaid põnevaid huvialasid on niivõrd palju ja valik võib osutuda väga keeruliseks. Kuidas aga avastada neid tegevusi ja huvisid, mis lapsel silmad särama lööb? Loe edasi siit.
 • Kuidas õpetada lapsele kohusetunnet?
  Lapse trennis või huviringis käimine ei peaks tuginema kellegi teise poolt seatud kohusetundel – sel juhul tunneks laps küll vastutust, kuid see oleks vastutamine vanemate ootuste täitmise eest ja laps ei pruugi leida endas sisemist motivatsiooni. Loe edasi siit.
 • Lapse huvitegevus mida arvestada ja mida märgata?
  Uue õppeaastaga algab ka järjekordne hooaeg huviringides. Paljudes lapsevanemates tekitab see hulga küsimusi. Kas ja millise huvitegevusega laps tegelema hakkab? Millal alustada ja kui sageli? Kas jätkata samas ringis või alustada uues? Oluline on vahet teha, kas last toetatakse ja suunatakse selle tegevuse juurde, mille vastu laps ise huvi tunneb või selle juurde, mida vanem soovib ja arvab hea olevat. Loe edasi siit.
 • Mida arvestada lapse huviringi valikul?
  Huviringides osalemine on lastele heaks võimaluseks arendada oma andeid, vastutustunnet ja suhtlemisoskust. Seal käies kohtuvad nad teiste laste ja täiskasvanutega, õppides sealjuures suhteid looma, koostööd tegema ja keerulisi suhtlusolukordi lahendama. Loe edasi siit.
 • Kui laps ei taha enam trennis või huviringis käia?
  Iga lapsevanem rõõmustab selle üle, kui tema lapsel läheb huviringis hästi. Enamasti käivad lapsed huviringides suure rõõmuga, leiavad sealt toredaid sõpru, arendavad oma andeid ja saavad eduelamusi. Loe edasi siit.

Viimati muudetud 06.09.2021