Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Maailmaharidus

Maailmaharidus

Maailmaharidus.jpg

Igaüks meist mõjutab maailma omal moel, nii oma tegude kui ka tegemata jätmistega. Mida rohkem tunneme iseennast ja teame, mis meie ümber toimub, seda teadlikumaid otsuseid oskame langetada. Kes tahab muuta maailma enda ümber, peab alustama iseendast.

Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ja kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. See on õppimisprotsess, mis võimaldab meil jõuda probleemide teadvustamisest isikliku vastutuse ja teadliku tegutsemiseni ning sealt edasi rahvusvahelise koostöö ja jätkusuutliku inimarenguni.

Maailmaharidusega tegelevad Eestis mitmed asutused: MTÜ Mondo, Terveilm, Maailmakool, Haridus- ja Teadusministeerium jt.

MTÜ Mondo

MTÜ Mondo on suurim arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev Eesti organisatsioon. MTÜ Mondo maailmahariduse programm panustab sellesse, et Eesti noortest kasvaksid hoolivad maailmakodanikud ning et Eesti elanikel oleks tugev toetus arengukoostööle ja humanitaarabile.

Terveilm
Arengukoostöös ja maailmahariduses osalevate Eesti vabaühenduste võrgustikku koondava Arengukoostöö Ümarlaua (AKÜ) koduleht. Arengukoostöö Ümarlaud esindab Eesti mittetulundusühinguid, kes tegelevad arengukoostöö, humanitaarabi, vabatahtlike lähetamise, keskkonnateemade, inimõiguste ja paljude muude teemadega.

Maailmakool
Maailmakool on MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuse portaal, kuhu on koondatud Eestis toodetud ja tõlgitud maailmahariduse materjalid koolidele, õpetajatele ja noorsootöötajatele.

Haridus- ja Teadusministeerium
Haridus- ja Teadusministeerium (HTM) on Eesti valitsusasutus, mis korraldab riiklikul tasandil Eesti haridus- ja teadustegevust. Gümnaasiumiastmele on loodud valikkursus „Globaliseeruv maailm“. Valikkursus tõstab gümnasistide teadlikkust maailma aktuaalsetest probleemidest, uurides nende põhjuseid ja mõju nii kohalikul kui ka globaalsel tasandil ning julgustab reaalsete näidete ning arutelude toel olema aktiivne maailmakodanik, kelle jaoks on tähtsad ühiskonna säästev ja jätkusuutlik areng, õiglus, sallivus, kaasamine ja koostöö.

Tutvu ka vabatahtliku töö võimalustega noortele Eestis kui ka välismaal.

Viimati muudetud 23.11.2022