Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õppimine välismaal

Õppimine välismaal

Allikas: Davide Cantelli, Pexels
Elamine ja õppimine välismaal pakub parima võimaluse saada süvateadmisi teise kultuuri tavadest, inimestest ja keelest. Lisaks aitab elamine ja töötamine välismaal edendada rahvusvahelise suhtlemise kogemusi, mis võivad äratada tulevase tööandja huvi.

Teise riiki õppima ja elama minemise võimalusi on palju. Saad mitmeid väärtuslikke kogemusi, lood uusi suhteid ja arendad igakülgselt oma võimeid.

Nõuanded õppimisvõimaluste otsimiseks

Eesti kooli- ja haridussüsteem on sulle ilmselt tuttav ja arusaadav. Seda arusaamist ei saa aga enamasti üks-ühele välismaale üle kanda ning kohati võivad erinevused Eesti ja mõne teise riigi vahel olla väga suured. Alates sellest, millal algab õppeaasta kuni selleni, kui palju tuleb õppimise, elamise ning õpikute eest tasuda. Enne välismaale õppima minemist tee põhjalikku eeltööd.

Lisaks kogemusele on oluline ka kooli, semestri või praktika lõpetamise järel antav tunnistus, diplom, akadeemiline kraad, tiitel, nimetus, kutsekvalifikatsioon või muu ametlik dokument, mida omandatud hariduse kohta hiljem kasutada. Selleks tuleb üle vaadata erinevate õppeasutuste tunnustamise kord ja põhimõtted. Enamikus Euroopa riikides tegelevad hariduskvalifikatsioonide hindamise ja võrdlemisega ENIC/NARIC keskused (National Academic Recognition Information Centre).

Viimati muudetud 23.11.2022