Õppimine välismaal
Elamine ja õppimine välismaal pakub parima võimaluse saada süvateadmisi teise kultuuri tavadest, inimestest ja keelest. Lisaks aitab elamine ja töötamine välismaal edendada rahvusvahelise suhtlemise kogemusi, mis võivad äratada tulevase tööandja huvi.
Teise riiki õppima ja elama minemise võimalusi on palju. Saad mitmeid väärtuslikke kogemusi, lood uusi suhteid ja arendad igakülgselt oma võimeid.
Nõuanded õppimisvõimaluste otsimiseks
Eesti kooli- ja haridussüsteem on sulle ilmselt tuttav ja arusaadav. Seda arusaamist ei saa aga enamasti üks-ühele välismaale üle kanda ning kohati võivad erinevused Eesti ja mõne teise riigi vahel olla väga suured. Alates sellest, millal algab õppeaasta kuni selleni, kui palju tuleb õppimise, elamise ning õpikute eest tasuda. Enne välismaale õppima minemist tee põhjalikku eeltööd.
- Uuri õppimisvõimalusi portaalist europass, mis pakub informatsiooni õppimise ja enesetäiendamise võimaluste kohta Euroopas.
- Euroopas õppimise, vabatahtlikuna tegutsemise ja praktika võimaluste kohta leiad informatsiooni portaalist your europe.
- Haridusvaldkonnas töötavatele inimestele kui koolide õpilastele pakub õpirände võimalusi Erasmus+.
- Põhjamaade Islandi, Taani, Soome, Norra, Rootsi kohta saad teada klõpsates riikide nimel.
- Ameerika Ühendriikide õppimisvõimalusi tutvustab Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus ja Study in the USA.
- Dream Foundation, Evenor ja Bellnor annavad infot välismaa kõrgkoolide kohta, abi koolivalikul ja sisseastumisel, keeletesti tegemisel jm.
Lisaks kogemusele on oluline ka kooli, semestri või praktika lõpetamise järel antav tunnistus, diplom, akadeemiline kraad, tiitel, nimetus, kutsekvalifikatsioon või muu ametlik dokument, mida omandatud hariduse kohta hiljem kasutada. Selleks tuleb üle vaadata erinevate õppeasutuste tunnustamise kord ja põhimõtted. Enamikus Euroopa riikides tegelevad hariduskvalifikatsioonide hindamise ja võrdlemisega ENIC/NARIC keskused (National Academic Recognition Information Centre).