Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rahvusvahelised võimalused noortele

Rahvusvahelised võimalused noortele

Allikas:Pexels
Kes meist ei tunneks kedagi, kes praegu mõnes välisriigis õpib, töötab, koolitub, on vabatahtlik või lihtsalt reisib? Kui tunned huvi ja soovid infot teiste kultuuridega tutvumise, silmaringi või karjäärivõimaluste avardamise või lihtsalt võõraste maade avastamise vastu, võib allolev info abiks olla.

Kui elamine ja õppimine välismaal ning võimalus saada süvateadmisi teise kultuuri tavadest, inimestest ja keelest pakub sulle huvi, siis uuri lähemalt välismaal õppimise kohta. Võimalus on osaleda ka õpilasvahetusprogrammis välismaal. Selle kohta saad lähemalt uurida YFUlt. Eestisisest õpilasvahetust saad proovida läbi VeniVidiVici.

Nii nagu välismaal õppimisel on mitmeid eeliseid, annab ka välismaal töötamine laiema silmaringi ja uued teadmised, sageli ka suurema palga ja võimaluse leida Eestisse naastes huvitava töökoha. Kui soovid oma kogemustepagasit rikastada, siis uuri lähemalt välismaal töötamise kohta. Võimalus on töötada välismaal ka vabatahtlikuna ehk tasu saamata, kui see huvitab sind, siis uuri lähemalt vabatahtliku töö võimaluste kohta.

Võimalustest tasub haarata ja end arendada. Kui mitte nüüd, siis millal veel!? Mida rohkem end tunned, seda paremini oskad hinnata ka enda tegusid ja tegemata jätmisi maailma heaolu suhtes. Kui soovid teada, kuidas saad sina aidata maailma muuta, siis uuri lähemalt Maailmahariduse kohta. 

Kui aga tunned, et eelnev pole sulle ja pooldad pigem lühemat kodust eemalolemist, siis uuri noorte- ja õpilasvahetuste, rahvusvaheliste projektide ja koolituste ning lühiajaliseks välisvabatahtlikuks minemise kohta. Eestis tegelevad nende teemadega järgmised asutused: Seiklejate vennaskond, EstYES, MTÜ Continuous Action, Noored Ühiskonna Heaks (NÜH).


Allolevatelt lehtedelt leiad veel teavet välismaal õppimise, töötamise, vabatahtliku töö, noortevahetuste, rahvusvaheliste projektide ja ohutult ning teadlikult reisimise kohta. Muu hulgas saad allolevatelt linkidelt abi ka projekti kirjutamise ja rahastuse taotlemise kohta.

Erasmus+
sihtrühm 13-30aastased
noortevahetused
noorte osalusprojektid
rahvusvahelised noortealgatused
noorsootöötajate õpiränded
organisatsioonide strateegiline koostöö

Euroopa Solidaarsuskorpus
sihtrühm 18-30aastased
kohalikud solidaarsusprojektid
töö- ja praktikaprojektid
vabatahtlik teenistus

Noortekohtumised
sihtrühm 11-19aastased
Noortekohtumine on Eestis elavate erineva kultuuritaustaga noortegruppide koostööprojekt, mille töötavad välja ja viivad ellu noored ise.

DiscoverEU
sihtrühm 18aastased
DiscoverEU annab 18-aastastele Euroopa noortele võimaluse rongiga reisides Euroopat avastada. Selle käigus õpitakse tundma erinevaid kultuure, saadakse uusi tutvusi ning harjutatakse võõrkeeli.

Viimati muudetud 23.11.2022