Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Eesti Väitlusselts algatab programmi “Arutlev kool”

Eesti Väitlusselts algatab programmi “Arutlev kool”

Eesti Väitlusselts ja President Kaljulaidi fond käivitasid Heateo Haridusfondi toel Arutleva kooli programmi, mille eesmärk on luua sisukat diskussiooni väärtustav koolikeskkond.

Viimaste aastate jooksul on Eesti õpilaste argumenteerimis- ja kriitilise mõtlemise oskuse tase üha kahanenud. Kui 2017. aastal suutis PISA testi tulemuste põhjal fakti arvamusest eristada iga seitsmes Eesti koolinoor, siis 2022. aastal jõudis sama tasemeni vaid iga kümnes õppur. Samuti on viimase nelja aasta eesti keele riigieksami tulemused püsivalt langenud, kusjuures hindajate tagasiside põhjal tuleb suuri puudusi ette just tekstide sisus ja argumenteerituses. Olukorras, kus iga kolmas eurooplane puutub tihti või väga tihti kokku valeinfoga ning hüppeliselt on tõusnud noorte arv, kes väldivad uudiste tarbimist, on need näitajad eriti muret tekitavad.

Programmi viiakse esimesel aastal läbi kümnes pilootkoolis, kus toimub neli peamist tegevust: argumenteerimismeetodi kasutamine ainetundides, argumenteerimise baasõpe, väitlustegevus ning arutleva hariduse praktikate rakendamine koolielus. Arutlevas koolis õppinud noor omandab juba haridustee jooksul oskused, mille abil enda mõtteid veenvalt esitada, ning mõistab, et tema hääl on oluline.

Täpsemat infot programmi ülesehituse ning pilootkoolide hulka kandideerimise kohta saab leida lehelt arutlevkool.ee.