Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Polaarfoorum Lennusadamas: Mida Eesti noored kogesid ekspeditsioonil Arktikasse?

4. oktoobril kell 18.00–19.30 toimub Lennusadamas Polaarfoorum, mille keskmes on Eesti noorte esmased kogemused osalemisest polaaruuringutes.
Reaalseid muljeid kuuldakse sel aastal Arktikas polaarekspeditsioonil käinud noortelt. Nendeks on Kohila Gümnaasiumi vilistlane Kevin Kristofer Laanmets, Rocca al Mare Kooli lõpetanud Saskia Krautman, Tallinna Prantsuse Lütseumi vilistlased Artur Raik ja Anni Joamets ning Tartu Tamme Gümnaasiumi lõpetanud Anel Neumann. Viktoriinil osalesid nad kooliõpilastena, aga ekspeditsioonile jõudsid juba üliõpilastena. Noored teevad kokkuvõtte 4.–10. aprillil 2022 nähtust, kuuldust ja kogetust. Neil päevil käisid nad kogenud ekspertide saatel Norra, Soome ja Rootsi polaaraladel ning osalesid välitöödel Kilpisjärvis asuvas Helsingi Ülikooli polaarjaamas.

Sedavõrd erakordse võimaluse said noored võites üleriigilise viktoriini, mille viisid läbi Eesti Polaarklubi ja Eesti Meremuuseum. Nii viktoriini kui ka polaarekspeditsiooni üks korraldajatest Katrin Savomägi avab merefoorumil, mis veel sellist ettevõtmist ainulaadseks ja terve Eesti jaoks tähtsaks teeb. Lisaks tutvustab ta, millised on plaanid järgmiseks viktoriiniks ja selle võitjatele mõeldud polaarekspeditsiooniks.

Polaarfoorumil osalemine on tasuta ja eeldab vaid eelnevat registreerumist hiljemalt 03.10 SIIN.