Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Samsungi õpilasprogramm – Solve for tomorrow

Samsungi õpilasprogramm – Solve for tomorrow

Jaanuarini kestab gümnaasiumiõpilastele suunatud Samsungi kooliprogramm Solve For Tomorrow, mille raames otsitakse ja aidatakse arendada noorte ideid, läbi mille õpilaste õnnetunnet ja heaolu koolis parandada.

Programm on mõeldud õpilastele Eestist, Lätist ja Leedust, kes käivad programmitaotluse esitamise ajal 9.-12. klassis. Programmis osalevasse võistkonda peab kuuluma 3-5 inimest.

Tänavuseks peateemaks on õpilaste heaolu parandamine kooliruumis, mida iseloomustavad märksõnad: õnnelikkus, vaimne tervis, stressiga toimetulemine, depressioon, kiusamine ja küberkiusamine. Programmi käigus selgitatakse esmalt välja parimad Eesti võistkondade ideed, pärast mida saadetakse viis tugevamat mõõtu võtma Baltikumiülesele finaalvõistlusele.
 

“Kooliruum peab olema turvaline keskkond, kus õpilane tunneb end hästi. Seetõttu soovib Samsung järjekordselt õla alla panna noorte lennukatele ideedele, kuna see on hea võimalus noortele enda loovaid ideid jagada ja enda jaoks olulise koolikeskkonna parandamisse panustada. Oluline on märkida, et ideevõistlusel õnnestumiseks ei ole osavõtjatele oluline omada eelnevat kokkupuudet ettevõtlus- või sotsiaalvaldkonnas – õppimine toimub ideearenduse käigus,” selgitas Solve for Tomorrow programmi juht Egle Tamelyte.

Tamelyte lisas, et praeguses staadiumis ei ole vaja midagi keerulist, tuleb vaid minna projekti kodulehele www.solvefortomorrow.ee ja enda meeskond kirja panna. Kui idee täpsustub hiljem, on see igati sobiv. Võistkonna ja esmase idee registreerimise tähtaeg on 5. oktoober. Seejärel saavad kõik võistkonnad mentorid, kes aitavad neil ideid edasi arendada.

Solve For Tomorrow programmi võitnud meeskond saab pärjatud 5000 euro suuruse auhinnarahaga, mis on mõeldud idee elluviimiseks. Teine ja kolmas koht võidavad vastavalt 3000 ja 2000 eurot, mis tuleb samuti panustada idee rakendamisse. Lisaks on auhinnaks erinevaid Samsungi nutiseadmeid.
 

Samsungi Solve for Tomorrow on programm, mille eesmärk on edendada Eesti kooliõpilaste teadushuviharidust ja kasvatada tulevasi STEM-valdkonna juhte. Solve for Tomorrow aitab parandada õpilaste probleemide lahendamise oskusi, suurendab loovust, kriitilist mõtlemist, koostööd ja suhtlust ning annab võimaluse kaasa lüüa oluliste sotsiaalprobleemide lahendamisel.

Lisainfot leiab siit.