Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Välismaale õppima üliõpilasena

Allikas unsplash.com

Kui tahad üliõpilasena välismaale õppima minna, pead kõigepealt otsustama, kas soovid sooritada oma õpingud välisülikoolis täies mahus (astudes sisse väliskõrgkooli), vahetustudengina (eeldab lepingu olemasolu kahe partnerülikooli vahel) või külalistudengina (minnes mitte-kraadiõppurina mingiks ajaks omal käel välisülikooli õppima).

Ploteus aitab leida infot Euroopas õppimise kohta. Ploteus lehelt leiad vajalikku infot elukestvaõppimise kohta Euroopas:

  • Õppimise ja koolituse võimalused;
  • Haridus- ja koolitussüsteemid;
  • Vahetusprogrammid ja stipendiumid;
  • Info teise riiki minemise kohta.


Dream Foundation tegutseb üle Euroopa, et luua võimalusi, tutvustada ja toetada noorte välismaale õppima minekut. Dream Foundationi kaudu on võimalik kandideerida õppima pea 30 kooli, mis pakuvad enam kui 1500 ingliskeelset õppeprogrammi kõikjal maailmas. 


Evenor on välismaise hariduse vahendamisele spetsialiseerunud agentuur, mis pakub väga erinevaid haridusprogramme alates keelekursustest lastele ja täiskasvanutele ning lõpetades magistriprogrammide ja täiendõppeprogrammidega.


Rahvusvahelise Hariduse Balti Nõukogu pakub võimalust minna õppima välismaa rahvusvahelistesse keeltekoolidesse, kolledžitesse ja ülikoolidesse.


Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus kuulub koos 470 teabekeskusega kogu maailmas USA ametlike haridusinfo keskuste võrgustikku. Teabekeskuses on raamatukogu ja andmebaasid, millest leiab infot USA jt maade haridussüsteemide ja õppimisvõimaluste kohta kõigil erialadel ja tasemetel (undergraduate, graduate, post-doctoral), sisseastumistingimuste, protseduuride ja hindade, õpingute finantseerimisvõimaluste, stipendiumide, sponsoreeritud programmide jm kohta.  


Sihtasutus Archimedes pakub mitmesuguseid stipendiume erinevatel tasemetel oma õpingute rahastamiseks välisülikoolis.


Lehekülg pakub põhjalikku ülevaadet ülikoolidest üle maailma ning nende koolide rahvusvaheliste suhete osakondade kontakte.


International Student on rahvusvaheline välismaal õppimise portaal, mis pakub teavet koolide ja õppimisvõimaluste kohta USAs, Inglismaal või Austraalias. 


Webometrics Ranking of World Universities on ülemaailmne ülikoolide pingerida, mis baseerub ülikoolide interneti kodulehekülgede võrgukeskkonda jäetud jälje suurusele (rahvusvahelistumist mõõdetakse seoste arvuga teiste ülikoolide kodulehtedele).

Viimati muudetud 02.03.2021