Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tutvustus

Tutvustus

Simulatsiooni tutvustus

VolikoguSIMU.jpg

 

Ettevalmistus

Sessioonile eelneb ettevalmistusperiood, mille vältel tuleks kasuks komisjoni(rühma) probleemküsimustega tutvumine. Komiteetöö eesmärk on selliste ettepanekute koostamine, mis leiaksid lahenduse Tallinna probleemküsimustele. Uurida võiks taustinfot ning mõelda kogutud materjal hoolikalt enda vaatenurgast läbi. Materjali saadab delegaatidele komisjoni juht.

 

Sessiooni osad

Team-building ehk üksteise tundmaõppimine (1.päev):

Sessiooni töö toimub põhiliselt grupis. Teemadele vastavalt on delegaadid jaotatud erinevatesse komisjonidesse, mis käsitlevad erinevate valdkondade probleemküsimusi. Kuna grupiliikmed on üksteisele võhivõõrad, siis on tähtis üksteise tundmaõppimine, et hilisem rühmatöö sujuks ladusamalt.

Tutvumine toimub lõbusate ning energiliste mängude kaudu, mis hõlbustavad hilisemat koostööd. Tutvumine ja ühine inspireerivate probleemülesannete lahendamine aitab kiiremini sõbruneda, loob lõbusa atmosfääri ning tekitab vastastikuse lugupidamise ja üksteist väärtustava töökeskkonna.

 

Komisjonitöö ehk probleemide analüüs, ettepanekute tegemine (2.päev):

Sessiooni teine pool on mõeldud probleemküsimuse üle diskuteerimiseks, lahenduste leidmiseks ning resolutsiooni koostamiseks. Grupijuhi juhendamisel arutatakse Tallinnat ja noori puudutavaid muresid. Arutelude käigus tuuakse välja teemavaldkonnaga seotud suuremad probleemid ning üritatakse leida teostatavaid lahendusi. Komiteetöö lõpuks peaksid delegaadid jõudma konsensusele ning vormistama resolutsiooni kokkulepitud formaadi alusel. Soovitatav on kaasa võtta käsitletava teema taustmaterjal, sest see muudab üleüldise komiteetöö käigu sujuvamaks. Tuleks võtta eesmärk leida innovaatilisi ja unikaalseid ideid aktuaalsete linnaelu probleemide lahendamiseks.

 

Peaassamblee ehk resolutsioonide esitlemine (3.päev):

Kolmandal päeval toimub Tallinna Linnavolikogu Simulatsiooni peaassamblee, kus iga komisjon(grupp) tutvustab teistele oma töö tulemust. Selles protsessis saavad aktiivselt osaleda kõik - pidades kaitse- ja ründekõnesid, esitades küsimusi ning neile vastates, lisades täiendusettepanekuid jpm. Toimuv avalik diskussioon lõpeb hääletamisega – nõnda õpib tundma volikogu töömalle. Resolutsioonide kaitsmist tulevad kuulama ka professionaalsed igapäevaselt volikogutööga tegelevaid inimesi, kes annavad noortele nende töö kohta tagasisidet.

 

Resolutsioonide saatus:

Pärast sessiooni lähevad vastuvõetud resolutsioonid Tallinna linna noortevolikogu komisjonidesse ning edasi Tallinna Linnavolikogu vastavate komisjonide esindajate kätte. Loodame, et noorte sõna võetakse arvesse reaalsete otsuste langetamises.

Viimati muudetud 21.02.2024