Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Selgus Tallinna linna noortevolikogu uus koosseis

Selgus Tallinna linna noortevolikogu uus koosseis

Eile selgus Tallinna noortevolikogu uus koosseis. 26-liikmelisse noortevolikogusse kandideeris 44 pealinna noort vanuses 14-21 eluaastat.

Tallinna linnavolikogu esimees Maris Sild ütles, et noortevolikogu töö olulisusest on kõige selgemaks tõestuseks see, kui kirglikult sinna pürgivad tulevikutegijad end motivatsioonikirjades väljendasid. „See on hea märk, sest motiveeritud noored on iga linna jaoks hindamatud, tuues esile just neid valupunkte, mida nende endi silmis parandada tuleks,” lisas Sild. „Nende oluliste märkamisteni aga jõuamegi ainult läbi kaasamise.”

Abilinnapea Andrei Kante sõnul peab noorte ja kohaliku omavalitsuse vaheline suhtlemine kujunema ühiskonnas loomulikuks normiks. „Noortevolikogu on linna jaoks väärtuslik partner, et ühiselt tegutseda selle nimel, et pealinna noorte huvid oleks esindatud otsustusprotsessides. See innustab noori ka tulevikus kogukonda panustama ja osalema ühiskondlikes protsessides,“ märkis abilinnapea.

Aastatel 2023-2025 esindavad Tallinna noortevolikogus Haabersti noori Edwina Kostjuk, Jaana-Maria Froš ja Hans-Kaarel Laes; Kesklinna noori Vadim Antifeev, Ranel Ruumet, Brit Maria Villand ja Maria Säkki; Kristiine linnaosast valiti noortevolikogusse Marie Sinivee ja Bogdan Janakov; Lasnamäelt Dimitri Sazanov, Jegor Tšumak, Johannes-Emmanuel Allas, Jana Koževnikova ja Sofii Voomets; Mustamäe noori esindavad Milena Romanova, Aleks Aunapu, Anastasia Kotšura ja Linda Johanna Kägu; Nõmmelt osutusid valituks Olivia Paet, Valeria Palusaar ja Esther Anna Heeney; Pirita linnaosast Darja Šklovskaja ja Mariel Karilaid ning Põhja-Tallinnast Olga Kuchina, Arseni Tsõgankov ja Aleksandra Morgunenko.

Noortevolikogusse kandideeris tänavu 44 noort, kaks aastat tagasi oli kandideerinuid 35. Valimistulemused kinnitas eile kogunenud valimiskomisjon, kuhu kuulusid Tallinna haridusameti, Tallinna strateegiakeskuse, Tallinna linnavolikogu kantselei, Tallinna linnakantselei ja noorte esindaja.

Noortevolikogu liikmed valiti linnaosapõhiselt, et tagada laiapõhjaline kaasatus ja eri piirkondade esindatus. Kokku valiti noortevolikogusse 26 liiget. Noortevolikogu mandaatide pidulik üleandmine toimub 24. novembril Tallinna raekojas.