Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Comenius 2012-2014

Comenius 2012-2014

Aastatel  2012-2014 osales lasteaed rahvusvahelises Euroopa elukestva õppe COMENIUS koostööprojektis "It's more than a Box".

Meie projektipartneriteks on Belgia, Põhja- Iirimaa, Ungari.

Osalesid: Võilille, Karikakara, Meelespea, Rukkilille, Piibelehe, Kullerkupu, Pääsusilma rühm ning Aina Arro ja Tiina- Marju Jaksen.

02.01.2014. a avaldati Õpetajate Lehe veebiversioonis õpetaja Helina-Karmen Sarapuu artikkel "Comenius projekt "It's more than a Box" Tallinna Nurmenuku Lasteaias.

 

PROJEKTI TÖÖ ÜLDÜLEVAADE

PÕHIEESMÄRK: lapsed omandavad oskuse õppida õppima, õpetajad õpivad olema abiks lapsele nende õppima õppimise protsessis, vanemad on enam kaasatud laste õppimisprotsessi.

Töötatakse kolmel tasandil:

  • sotsiaalne komponent: luua mikrokliima, milles lapsed tunnevad end tunnustatuna ja turvalisena; kooli/lasteaia fookus on koondunud lapse arengule mitte tulemusele;
  • kognitiivne komponent: õpitakse tundma lapse individuaalset õpistiili;
  • metakognitiivne komponent: suunata lapsi mõtlema oma õppimisprotsessi üle ja vajadusel korrigeerida seda.

 

Projekti üheks väljundiks on "Uhkuse sein" - kus on eksponeeritud projektis osalevate laste tööd - saavutused, mis nad ise on välja valinud ja mille üle tunnevad uhkust. Töid vahetatakse igal aastajal, arvestusega, et kõikide laste tööd oleks esindatud. 

 

 

 

Lehekülge haldab:

Tiina-Marju Jaksen, õppealajuhataja

Tel 657 3937 e-post: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024