Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Nurmenuku lasteaia 47. sünnipäevale pühendatud

teemanädal kannab pealkirja "Nurmenuku maskipidu".

Maskid on viimasel kahel aastal saanud kindlaks osaks meie elus. Õpetaja Mari-Liisi vahva ettepanek oli tutvustada lastele erinevaid maske. Nüüd saavadki lapsed teada teatrimaskidest, loomamaskidest, erinevatest peomaskidest ja meisterdavad neid ka ise. 

Selleks, et sünnipäevanädal eriline oleks, teeme õuekohviku, kus pakutakse lastele erinevaid looduslikke teesid- on ju jaanuar tervisliku toitumise kuu ja Eestimaa loodusest korjatud ravimtee on külma ilmaga hea turgutus. Kohvikud on õues avatud kolm päeva. Kohvikus pakutavad suupisted valmivad rühmades või ka lapsevanemate abiga.

Õues valmib ühistööna lumine liikumisrada, kus lapsed lustida saavad. Traditsiooniliselt valmistavad kõik rühmad omale küpsisetordi ja lumetordid tehakse ka õue. 20. jaanuaril, mis on lasteaia sünnipäeva päev, toimuvad lõbusad peod rühmades ja lumetortidel süüdatakse vulkaaniküünlad.  Peonädala lõpetame reedel õuediscoga, kus kõik rühmad esitavad tantsu, mida teised saavad kohe kaasa tantsida. Kuigi kõik koos saalis pidutseda ei saa, on meil meeleolukas sünnipäevanädal! Koridoris on avatud sünnipäevateemaliste kujutavate tööde  näitus ja aknakaunistustest on näha, et Nurmenukk peab pidu! Palju õnne kõigile väikestele ja suurtele nurmenukkudele!

 

Tiina-Marju Jaksen

Õppealajuhataja