Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Parimad praktikad

Parimad praktikad

Lasteaed Maasikas

Lastele tuli  külla  piraat aarete kaardiga. Lapsed  mõistatasid tahvelarvutis olevate mõistatuste järgi ja  otsisid mõistatusi  nii vene, kui ka eesti keeles, mis olid seotud Veealuse maailma tematikaga. (Allikas: lasteaed Maasikas). Lasteaed Maasika veealused pusled:

Veealuse maailma pusled

Tallinna Padriku Lasteaed

Nutikas harjutuste ketas - mida täna õues teha? Vajuta kettale ja saa teada!

(Allikas: Tallinna Padriku Lasteaed.)

Nutikate harjutuste ketas

Laste jooga bingo - koos Blue-botiga joogat tegema! (Allikas: Heli Enok, FB grupp Nutikuu Tallinnas)

Harjutused kehale

Bluebotiga harjutama!

Tallinna Vormsi Lasteaia liikumise kalender

Alates märtsi keskpaigast on Tallinna Vormsi lasteaia lastel võimalik tantsida ja võimelda liikumiskalendri järgi. Liikumiskalender on pühendatud lasteaia teema-aastale: Spordiaasta 2020. (Allikas: Miina Paugus, FB).

Vaata lasteaia liikumiskalendrit:

Tallinna Vormsi lasteaia liikumise kalender veebis

Pelguranna lasteaia rühmade tegevused koduõppel

Pelguranna lasteaed on loonud toreda Padleti lehe oma rühmadele koduseks õppetööks. 

Pelguranna lasteaia rühmade tegevused koduõppel

Tallinna Meelespea Lasteaia õpetajate digiblogi

Tallinna Meelespea Lasteaia õpetajad koostasid digiblogi, kus kajastatakse nende poolt loodud õppemänge ning erinevate metoodikate kasutamist kajastavaid õppematerjale.

Loodud  blogi eesmärk on jagada häid praktikaid erinevates õppe- ja kasvatustöö valdkondades ning toetada haridusrobotite ja nutiseadmete kasutuselevõttu mänguliste õppevahenditena. 

Vaata lasteaia blogi:

meelespea1.jpg

--------

-------

-------

-------

-------

-------

-----

-------

-------

-------

-------

-------

-------

-------

Tallinna Vormsi Lasteaia Kratikestele meeldib avastada maailma digivahendite ja suurte sõprade-robotite abil:

Autor: Miina Paugus

-------

Tallinna Männi Lasteaia Sipelgate rühma multifilm

Laste vanus: 3-4 aastased

Autorid:  Svetlana Põldes, Marika Pukk

-------

Tallinna Pallipõnni lasteaia Töntsa-Täntsade rühma lapsed õpivad Bee-Boti abil arvutama. Teema: "Arvuta ning leia õige lihavõttemuna". Õpetaja Raili Mitt. Lapsed 4-6a. Allikas: Facebooki grupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Riina Laev

BeeBot

-------

Rahvusvaheline Maa päev rühmas Tilgakesed, Kivimurru lasteaed. Rääkisime sellest, miks loomad surevad välja. Koostatud skeem - tegurid, mis põhjustavad loomade/liikide väljasuremist. Tehtud marsruut ohutu tsoonidega, kus tiigripoeg saab liikuda ja proovitud ozobotiga. (Allikas: Facebooki grupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Olesja Tandorf)

Kivimurru -Rahvusvaheline Maa päev - ozobotid

-------

Haraka Lasteaia 5-6 a. laste rühm. Teema: „Vikerkaare värvid“
Lapsed said teada, kuidas tekib vikerkaar. Otsisime spektrivärve ka cd-lt, lapsed jäädvustasid vaatlustulemused töölehele. Vikerkaare värvide kinnistamiseks juhtisid lapsed Dashi klotside juurde.
Ülesandeks laduda Dashile vikerkaarevärviline müts õiges järjestuses. Lõpuks otsisid lapsed erinevaid värve joonistades liivatahvlile kujundeid ja pilte. (Allikas: FB grupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Katrin Jüris)

Vikerkaare värvid - Tallinna Haraka Lasteaed

-------

Tallinna Padriku Lasteaia Pihlamarjade rühma lapsed (5-6a) meeskondlikus tegevuses ozobotiga.

,, Ozobot seikleb läbi aastaringi". (Allikas: FB grupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Elora Rämmal)

Padriku lasteaed - ozobot seikleb

-------

Tallinna Magdaleena 4-6a. Krõllid nutikalt blue-botiga tähemaailmas. (Allikas: FB gupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Maria Arikainen)

Magdaleena LA - Bluebot tähemaailmas

-------

Tallinna Lauliku Lasteaed #nutikuu

Lasteaia koolieelikud tegutsesid Lego WeDo komplektidega. Paari peale valisid lapsed projekti, mis valmis ehitati. Kui robotid õpetuse järgi valmis said, hakkas tööle laste fantaasia - krokodill sai endale neli silma, lennuk hiigelpropelleri ja hiiglasele kirjutati põnev filmitsenaarium. Tehti ka tulnukas-krokodillile silmakavand. (Allikas: FB grupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Eike Abel)

Lauliku Lasteaia koolieelikud, Lego WeDo

-------

Ristiku Põhikool
6a klass
Eelmisel aastal käisime toredal koolitusel, mille viisid läbi TERA kooli õpetajad. Siiani ei olnud katsetanud, aga mõte oli ajusopis ikka alles.
Täna siis katsetasime - Apple CLASSROOMi äppi.
Elevust oli hirmsasti, eriti nende poolt, kes kipuvad tegema muid asju, kui õpetaja palub. Äpp võimaldab jagada lastega ülesandeid ja äppe. Samal ajal saab õpetaja oma tahvlist näha, mida keegi tahvlis teeb; vajadusel saab lapse tahvli lukku panna või vaikseks keerata. Samas pole vaja mingeid juhtmeid ega keerulisi paroole. Vaid ühist Wifi võrku ja Bluetoothi.
Nutikuule omaselt tegime koos läbi ühe nutiturvalisuse Kahooti ja otsisime kooli koridoridest QR koode, et ka nende abil turvalisuse küsimustega tegeleda. See on tore küll, et õp ei pea lastega kaasa jooksma, vaid näeb koguaeg tahvlist, mida keegi teeb ja kui kaamera lahti on, ka seda kus keegi parasjagu on. #nutikuu #paberivabakool

(Allikas: FB grupp Nutikuu Tallinnas. Autor: Mari Tammur)

Ristiku - paberivabakool

Viimati muudetud 30.04.2023