Nordplus Junior
Projekt „Minevikuradadel: Rootsi, Soome ja Eesti ühine ajalugu“
Kestus: 2012–2013
Osalejad: Helsingi Idakeskuse Gümnaasium (koordinaator), Stockholmi Brännkyrka Kool, Tallinna Õismäe Gümnaasium. TÕG-poolsed juhendajad arendusjuht Jaan Õispuu ja õpetaja Hilje Saag.
- 19.-20. jaanuar 2012: Helsingi Idakeskuse Gümnaasiumis toimub projekti „Minevikuradadel: Rootsi, Soome ja Eesti ühine ajalugu“ sissejuhatav seminar, kus osalevad õpetajad-projektijuhid. Nordjunior-projekti koordinaatoriks on Helsingi (Päivi Auvinen). TÕG-st osalevad seminaril Hilje Saag ja Jaan Õispuu. Kolmas koostööpartner on Rootsist Stockholmi Brännkyrka koolist (juhendajad Anneli Pulkkinen ja Stefan Herou).
- 8.-12. oktoober 2012: Stockholmis Brännkyrka koolis toimub Nordplus Juniori projekti „Minevikuradadel: Rootsi, Soome ja Eesti ühine ajalugu“ esimene moodul „17. sajand – Suur-Rootsi aeg“. Projekti koordinaator on Idakeskuse Gümnaasium eesotsas õpetaja Päivi Auvineniga. Meie koolist osaleb projekti töös 13 õpilast 10. ja 11. klassidest, õpetaja Hilje Saag ning projekti TÕG koordinaator Jaan Õispuu.
- 14.-18. jaanuar 2013: Helsingis Idakeskuse Gümnaasiumis toimub Nordplus Juniori projekti „Minevikuradadel: Rootsi, Soome ja Eesti ühine ajalugu“ teine moodul „19. sajandi rahvuslikud liikumised“. Keskseks teemaks on eepos „Kalevala“. Moodulis osaleb 10 õpilast 10. ja 11. klassidest ning õpetajad Hilje Saag ja Jaan Õispuu.
-
08.-12. aprill 2013 toimub Tallinnas Nordplus Juniori projekti „Minevikuradadel: Rootsi, Soome ja Eesti ühine ajalugu“ kolmas ja viimane moodul, mille teemaks on „Rootsi, Soome ja Eesti aastail 1939-1955“. Soomest osaleb 14 õpilast ning õpetajad Päivi Auvinen ja Ilpo Iisakka. Stockholmi Brännkyrka koolist on osalejad 4 õpilast ja õpetaja Anneli Pulkkinen. TÕG poolelt võtab moodulist osa 13 õpilast 10. Ja 11. klassidest. Mooduli korraldajad on Jaan Õispuu ja Hilje Saag. Viie päeva jooksul kuulatakse ettekandeid Eesti ja Soome ajaloost (Jaan Õispuu, Ilpo Iisakka), külastatakse Okupatsioonide Muuseumi ja Siselinna kalmistut Tallinnas, osaletakse orienteerumismängul ning korraldatakse sõit Tartusse (KGB Kongide Muuseum, Tartu Ülikool). Lõppkonverentsil esitavad õpilaste neli töörühma nädala töö tulemused. Ühtlasi tehakse kokkuvõtteid kogu projektist.