Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Emakeelepäev algklassides

Emakeelepäev algklassides

14. märts on emakeelepäev. Meie algklassid tähistasid seda kahe üritusega. 1.- 2. klassid tähistasid emakeelepäeva aulatunni ning etluskonkursiga. Lapsed said teada, kes on Kristjan Jaak Peterson, kuulasid lugu ilusast keelest ning lahendasid keeleülesandeid. Etluskonkursil esinesid osalejad väga julgelt ja luuletuste valik oli põnev ning mitmekesine. Kõik olid tublid!

Medalid jagunesid järgmiselt:


1. klasside arvestuses
  • 1. koht - Emilia
  • 2. koht - Mia-Marleen
  • 3. koht - Makar
2. klasside arvestuses
  • 1. koht - Rebecca
  • 2. koht - Nora
  • 3. koht - Lisett
Eripreemia pälvis  - 2. klassi õpilane Kira

Aitäh žuriile, kes keerulise ülesandega kenasti toime tuli! Aitäh ürituse väga meeleolikalt läbi viinud õp Annikale ja õp Monikale!

3.- 4. klassid kuulasid Ökuliakadeemiakese V konverentsi ettekandeid. Konverentsil esinevad ettekannetega neljandate klasside õpilased, kes õppekavast lähtuvalt õpivad eesti keele tundides referaadi koostamist ja esitlemist. Kõik õpilased esitlevad referaati oma klassikaaslastele. Konverentsil esitamiseks valib iga klass aga kaks referaati. Selle õppeaasta teema oli „Koolist vanasti ja tänapäeval“. Pärast direktor Kaja Toomsalu avasõnu oligi järg ettekannete käes.
Victoria 4.c klassist rääkis teemal „Kool minu vanemate ja vanavanemate ajal“. Ta oli lisaks interneti materjalile oma  lähedasi intervjueerinud ja kirja pannud nende mälestusi
Jasmin Lisell 4.a klassist tutvustas oma referaadi „Vana aja kool ja koolitarbed“ esitluses meile tolle aja õpilaste töövahendeid.
4.b klassi õpilane Hugo Sanderi ettekanne oli teemal „Kirjutusvahendid koolis“. Kuulajad said sisuka ülevaate vahenditest alates krihvlist ning lõpetades digipliiatsiga.
Ivetta 4.c klassist andis oma referaadiga „Koolivorm“ ülevaate õpilaste riietusest.
4.a klassi noormees Hugo Robin oli valinud teemaks „Sportlase haridus“, kus ta oma sugulase näitel rääkis, milline on lisakoormus ka spordis edukatel õpilastel.
Viimase ettekandena kuulasime korralikus eesti keeles rääkivat 4.b klassi õpilast Mohammadi,  kelle referaadi teemaks oli „Koolist Eestis, Türgis ja Süürias“. Poiss lisas ettekande lõpus, et temale meeldib igatahes kõige rohkem õppida Eestis.
Kõik õpilased esinesid julgelt ja meeldivalt, ettekanded olid huvitavad ja esinejad teinud ära suure töö. Meeldivalt vastasid nad ka konverentsi läbiviija õp Silvi küsimustele,
Kiitus ja tänu kõigile!
Tänu on ära teeninud ka õpilasi juhendanud õpetajad Rita Tõkke, Silvi Krebs ja Ada Sander ning kindlasti koduse toe ja abi eest ka lapsevanemad!

Jääme ootama  Ökuliakadeemiakese VI konverentsi järgmisel õppeaastal!

Annika Levit, Silvi Krebs
algklasside õppetool


Vaata fotosid.