Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keele- ja kultuurireis Berliini 01.04-05.04.2024

Keele- ja kultuurireis Berliini 01.04-05.04.2024

Reis algas esmaspäeva lõunal Tallinna lennujaamas, kust lendasime otselennuga Berliini Brandenburgi lennujaama. Sealt sõitsime rongiga hotelli juurde, kus viisime kotid tubadesse. Õhtul sõitsime bussiga linna ja nägime juba bussi akendest mitmeid vaatamisväärsusi. Jalutasime Alexanderplatzile, vaatasime Weltzeituhri (maailmakell) ja käisime raekoja (das rote Rathaus) ning Neptuni purskkaevu  juures. 

Teisipäeval võtsime suuna linnast välja ja läksime Sachsenhauseni koonduslaagrisse. Sõitsime tagasi Berliini ja kõndisime mööda Ida-Berliini suurimat tänavat, Unter den Linden, Brandenburgi väravate juurde. Teepeal vaatasime ülikoolihooneid ja Berliini uhkeimat väljakut (Gendarmenmarkt). Käisime juutide mälestusmärgi juures ja nautisime vaadet riigipäevahoone klaaskuplist. Õhtul saime vaba aega iseseisvalt Berliiniga tutvumiseks.

Kolmapäeval läksime Potsdamisse, kus käisime keisri suvekodus (Neues Palais), kus on üle 400 toa ja saali. Potsdamis jalutasime veel Sanssouci lossi juures ja saime aega omapead linnas jalutamiseks. Berliini tagasi jõudes käisime keiser Wilhelm I mälestuskirikus ja selle kõrval asuvas ‘Puudritoosis’.

Neljapäeval vaatasime Berliini kõige uhkemat silda Oberbaumbrücke, ainsat säilinud Berliini müüri osa East Side Gallerys ja ronisime Berliini toomkiriku torni. Läksime Neues Museumisse, kus nägime ka tuntud Nefertiti kuju. Veel käisime Deutschlandsmuseumis, kus tutvusime erinevate Saksamaa ajalooperioodidega ja tegime saadud teadmiste kohta viktoriini. Õhtul toimus viimase õhtu puhul ühine söömine hotelli all asuvas söögikohas.

Reedel oli soovijatel võimalus minna loomaaeda ja juba enne lõunat alustasime tagasiteed Tallinna.

 

Maia Liisa Mitt

10RL klassi õpilane


Vaata fotosid.