Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keele- ja kultuurireis Iirimaale 8.-13.04

Keele- ja kultuurireis Iirimaale 8.-13.04

8.-13. aprillil viibis 11KM traditsioonilisel Iirimaa reisil. Pärast Dublini lennujaama saabumist sõideti koos bussiga kesklinna ning edasi kohe hotelli. Sellel päeval puhati end hotellis välja ja käidi lähedal asuvates söögikohtades söömas või Tesco’s sisseoste tegemas.
Teisipäeva hommikul sõideti bussiga kesklinna ning tutvuti linna erinevate vaatamisväärsustega, sealhulgas Oscar Wilde’i kuju, Grafton streeti (Dublini põhiline ostlemistänav) ning the Spire of Dubliniga, mille läheduses käidi ka ühiselt lõunatamas. Pärastlõunal ning õhtul oli vaba aeg, käidi ostlemas ning isegi kohalikes pubides.
Kolmapäeva alustati väga varakult, sest sellel päeval sõideti bussiga Iirimaa läänekaldale. Teel sinna peatuti ka kummalises Obama bensiinijaamas, Cliffs of Moheri juures (kus halva ilma tõttu suurt midagi näha ei õnnestunud) ja The Burrenis (kivine karstimaastik). Lõpp-peatuseks oli Galway, mis on armas linnake Atlandi ookeani ääres. Seal oli õpilastel ringi vaatamiseks paar tundi aega ning seejärel alustati tagasisõitu Dublinisse.
Neljapäeval oli jälle linnapäev. Käidi näiteks kuulsa Temple Bari, Püha Patricku ning Christ Churchi katedraalide juures. Seejärel külastati erinevaid tasuta muuseume, mille õpilased võisid ise valida. Soovijad võisid käia ka Trinity College’is Book of Kellsi vaatamas. Peale seda oli vaba aeg.
Reedel oli nädala teine väljasõit. Seekord sõideti lähemale, Dublinist umbes 100km lõunasse Wicklow’ mägedesse. Külastati Glendaloughi orgu, kus asuvad ka varakeskaegse kloostrilinna varemed. Järgmiseks peatuseks oli iiri lambakoerte show, kus tutvustati iiri lambakoeri, nende väljaõpet ning tööd. Viimaseks mindi Kilkenny linna, kus oli paar tundi vaba aega.
Laupäevane äratus oli samuti väga varajane, sest oli vaja minna lennujaama, et tulla tagasi Eestisse. Kõik olid väga väsinud ning samas ka kurvad, sest keegi ei tahtnud lahkuda. 
Kokkuvõttes oli reis väga tore ning kõigile osalejatele jäävad sellest toredad mälestused elu lõpuni.

Lisete Kapstas
11KM õpilane


Vaata fotosid.