Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ökuliakadeemiakese IV konverents

Ökuliakadeemiakese IV konverents

Emakeelepäeval, 14. märtsil toimus kooli aulas Õismäe Gümnaasiumi algklassiõpilaste Ökuliakadeemiakese IV konverents.
Konverentsil esinevad ettekannetega neljandate klasside õpilased, kes õppekavast lähtuvalt õpivad eesti keele tundides, kuidas koostada referaati ja kirjutavad siis ka oma esimese referaadi valmis. Arvutiõpetaja abiga õpivad nad koostama ka slaidiesitlust. Referaadi kirjutavad kõik õpilased. Konverentsil esitamiseks valib iga klass kaks referaati. Publikuks olid sel korral aulas 3. ja 4. klasside õpilased.
Ökuliakadeemiakese IV konverentsi avas direktor Kaja Toomsalu. Seejärel tuletas õpetaja Annika Levit kuulajatele meelde, miks me tähistame emakeelepäeva ja miks teeme seda just 14. märtsil.
Sellel õppeaastal kirjutasid õpilased referaadid ning koostasid ettekanded eesti lastekirjanikest. Robin EENSOO 4.a klassist rääkis meile kirjanik Heljo Männist. Britta PAAKSPUU 4.b klassist tegi oma ettekande armastatud lastekirjanik Leelo Tunglast. Carola TEDER 4.c klassist oli valinud oma referaadi jaoks kirjanik Ilmar Tomuski. Melissa RAJA 4.c klassist tutvustas kuulajatele lastekirjanik Mika Keräneni ja tema tegemisi. Lisell BRAMANIS 4.b klassist rääkis noorema põlve kirjanik Piret Rauast ja tema raamatutest, mida kirjanik ka ise illustreerib. Marge RISTJAN 4.a klassist pani ettekannetele punkti huvitava ettekandega lastekirjanik Helen Käitist, kellest paljud saalisviibijatest kuulsid esmakordselt. Ka Marge, kelles tekkis kirjaniku vastu huvi, kui käis temaga raamatukogus kohtumas, pidi materjali saamiseks pöörduma isiklikult kirjaniku poole.
Kõik ettekanded olid huvitavad ja esinejad teinud ära suure töö. Õpilasi juhendasid õpetajad Kristel Kippel, Annika Levit ja Lee Kärner.
 
Kiitus ja tänu kõigile esinejatele ja neid juhendanud õpetajatele!
Kohtumiseni Õkuliakadeemiakese V konverentsil järgmisel õppeaastal!
 
Silvi Krebs
algklasside õppetooli juht