Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Saksa keele praktikant Sofie Bräutigam Tallinna Õismäe Gümnaasiumis

Saksa keele praktikant Sofie Bräutigam Tallinna Õismäe Gümnaasiumis

Minu nimi on Sofie. Mina teen oma magistriõpet Göteborgis Rootsis ja neljandal semestril oli võimalus sooritada praktikat. Mulle oli kohe selge, et mina tahan teha praktikumi hea meelega teises riigis.
Miks ma just Eesti valisin,  küsisid minu käest pere ja sõbrad. Kellelgi polnud täpset ettekujutust Eestist - kaasaarvatud minul. Ja just sellel põhjusel läksingi väiksesse Läänemere riiki.
Minu eesmärgiks oli leida kool Tallinnas, kus õpetatakse saksa keelt võõrkeelena. Minu esimeseks kontaktiks oli Sabine Langrehr, saksa keele koordinaator Eestis.  See oli suur õnn, et mind edasi  Kairi Salu ja Aina Pormani juurde saadeti. Pärast esimest videokõnet kolmekesi, olin ma veendunud, et tahan teha oma praktikat Tallinna Õismäe Gümnaasiumis.
Nii algaski  jaanuari lõpus minu reis Tallinna. Kairi ja Aina võtsid mind esimesel koolipäeval südamlikult suure šokolaaditahvliga vastu. Esimesel nädalal õppisin tundma klasse, keda hiljem õpetama pidin hakkama. Peale 8. nädalat saan ma õpilaste kohta ainult head öelda. Nad kõik on väga sõbralikud, austavad ja avatud. Ma tundsin juba esimesest päevast alates, et olen teretulnud. Kairi ja Aina assisteerimine ja õpilaste õpetamine tegid mul meele rõõmsaks.
Mõlema jaoks oli oluline, et ma õpilastega suhtleks ja nendega erinevatel teemadel räägiksin. Ma rääkisin õpilastega tervislikust toitumisest, transpordivahenditest, kinost, karnevalist jms. Ma õppisin palju ka Eesti kohta. Vabariigi aastapäevaks valmistasid 10. klassi õpilased ette esitluse faktidest Eesti kohta. See oli väga huvitav. Sellega seoses toimus aulas aktus, kus tantsiti rahvariietes ja lauldi. Mind liigutas väga, kuidas õpilased ja õpetajad koos tantsisid.

Üldiselt oli mul tunne, et koolis toimus alati midagi: sõbrapäev, võõrkeelenädal, Tondi kooli külastus ning  ei tohi ka unustada Playbacki. Minu isiklik highlight oli Playbacki esitluste nägemine. Kõigil oli väga vahva ning suurepärane ettevalmistus. Lisaks oli highlight ka väljasõit Kairi ja Ainaga. Vabal päeval käisime koos Haapsalus ja Arvo Pärdi keskuses. Nad näitasid mulle osakest  Eestist ja jutustasid mulle palju Eesti anekdoote.
Minu praktika TÕG-s oli minu jaoks unustamatu aeg. Mind võeti soojalt vastu ja ka õpilased pugesid mulle südamesse. Kairile ja Ainale olen ma väga tänulik. Nad kinkisid mulle oma usalduse ja palju mõistmist. Mind kaasati kohe algusest saadik ja teadsin, et kõigile küsimustele ja probleemidele on lahendus. Me oleme koos naernud ja ka rõõmupisaraid valanud, aga kõige rohkem siiski naernud. Aitäh Kairile, Ainale ja kõigile õpilastele.


Tõlgitud 10. klassi õpilaste poolt