Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

XIV Omavalitsusfoorum

Teisipäeval, 27. oktoobril algusega kell 10.00 toimub Tallinnas Kultuurikatlas (Põhja pst 27a) XIV Omavalitsusfoorum, mille teemaks on omavalitsused ja haldusreform.

"Haldusreformi vajalikkusest on räägitud aastaid ning valminud on ka mitmeid reformikavasid, kuid selle läbiviimise tulemused on jäänud soovitust tagasihoidlikumaks," tõdes linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas.

Nüüd on see protsess Vabariigi Valitsuse 2. juuli 2015 otsuse toel uut hoogu saanud, paika on pandud ka reformi läbiviimise ajakava ning otsusega nähakse ette juba järgmise aasta keskpaigaks võtta vastu haldusreformi seadus.

"Seega on valitsus otsustanud liitumise läbi viia vajadusel seaduse jõuga," ütles Aas, "kuid milline on omavalitsuste vaatenurk? Kas piisab ainult sellest, kui joonistame Eesti kaardi ümber? Millised valupunktid on seni arvestamata jäetud? On viimane aeg reformi suhtes omavalitsuste ühised seisukohad kujundada ning valitsusele neist johtuvad ettepanekud esitada."

XIV Omavalitsusfoorumil esitavad omapoolse nägemuse haldusreformi läbiviimisest nii riigi esindajad kui teadlased. Esindatud on üleriiklikud ja maakondlikud omavalitsusliidud, mille esindajad käsitlevad liitude rolli ja seisukohti haldusreformis. Oma kogemusi ühinemiste läbiviimisel jagavad omavalitsusjuhid. Päeva lõpetab foorumil esinejate paneeldiskussioon.

Lisainfo foorumi kohta telefonil 640 4543 ja info@takk.ee.Ettekanded:

Viimati muudetud 15.11.2017