Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tingimused

Tingimused

Kes saavad taotleda eluruumi Õpetajate Kodus?

Eluruumi üürimist on õigus taotleda õpetajal:

1) kes töötab Tallinna linnas asuvas koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis või kutseõppeasutuses;

2) kelle enda või kellega koos ühist eluruumi kasutada soovivate isikute omandis ei ole Harju maakonnas asuvat eluruumi ega hooneühistu liikmesust, mis annab õiguse kasutada eluruumi.

Üürilepingu tingimused

  • Üürnik on kohustatud ühe kuu jooksul üürilepingu sõlmimisest registreerima rahvastikuregistris oma elukoha andmed talle üürile antud eluruumi aadressil ning tagama, et üürile antud eluruum on rahvastikuregistrisse kantud tema elukohana üürilepingu lõppemiseni.
  • Üürnik on kohustatud Tallinna Linnavaraametit kohe teavitama, kui ta ei tööta enam Tallinnas õpetajana või et tal või temaga koos eluruumi kasutava isiku omandis on eluruum Harjumaal. 
  • Üürileping võidakse erakorraliselt ülesöelda, kui üürniku elukoha andmed rahvastikuregistris ei vasta üürile antud eluruumi aadressile või kui üürnik ei tööta enam Tallinnas õpetajana või tal või temaga koos eluruumi kasutava isiku omandis on eluruum Harjumaal.

Vaata ka seonduvaid õigusakte

Viimati muudetud 26.05.2022