Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kodukord

Kodukord

1.           Üldsätted

1.1.  Kodukord lähtub koolieelse lasteasutuse seadusest, kehtivatest Eesti Vabariigi ja Tallinna linna õigusaktidest.

1.2.  Kodukord on avalikustatud lasteasutuse veebilehel ja on lasteasutuses paberkandjal tutvumiseks kättesaadav.

1.3.  Kodukorda tutvustatakse lapsevanematele iga õppeaasta esimesel lapsevanemate koosolekul.

1.4.  Lasteasutuse kodukorra koostab direktor ja selle kinnitab hoolekogu.

1.5.  Kodukord on lastele, lapsevanematele ja eestkostjatele (edaspidi vanem) ning lasteasutuse töötajatele täitmiseks kohustuslik.

1.6.  Lasteaia kodukorda muudetakse seoses lasteaia tegevust reguleerivate õigusaktide muudatustega, lasteaia hoolekogu, pedagoogide nõukogu, või juhtkonna ettepanekutega ning lasteaia sisehindamise käigus ilmnenud parendusvajadustega.

2.           Lapse saabumine ja lahkumine, lapse puudumine

2.1.  Lasteaed on avatud 7.00 – 19.00. 

2.2.  Vanematel on õigus tuua laps lasteasutusse ja viia sealt ära vanematele sobival ajal lasteasutuse päevakava järgides. Soovitavalt peab laps olema rühmas hommikul kell 9:00 enne organiseeritud tegevuste algust.  Lapse toomine õppetegevuse ajal häirib laste keskendumist ning juhib tähelepanu tegevuselt kõrvale.

2.3.  Lapsele tuleb järele tulla hiljemalt 18:45 - 15 minutit enne rühma/valverühma sulgemist, et laps jõuaks riietuda ja õpetaja saaks õigeaegselt tööpäeva lõpetada.

2.4.  Vanem annab isiklikult lapse üle rühma töötajale ning järele tulles võtab lapse vastu rühma töötajalt.

2.5.  Rühma töötajal on õigus laps üle anda ka vanemate poolt eelnevalt määratud isikule/isikutele teavitades sellest eelnevalt rühma töötajat kirjalikku taasesitamist võimaldavalt (SMS, ELIIS vm). Laps peab kokkulepitud isikut tundma.

2.6.  Vanem teavitab rühma õpetajat hiljemalt kella 9.20, kui laps tuleb sellel päeval lasteaeda hiljem kui 9.30, kuna siis edastatakse teenusepakkujale sööjate arv.

2.7.  Vastutus lapse eest läheb üle vanemale siis, kui vanem on lapsele järele tulnud.

2.8.  Alkoholi- ja narkojoobes vanematele last üle ei anta. Vastavalt seadusandlusele peab juhtunust teavitama politseid.

2.9.  Lapsevanem täidab lasteaia territooriumil viibides lasteaias kehtivaid ohutusreegleid: nt. ei luba lapsel püsti kiikuda, jalgrattapäeva välisel ajal õuealal jalgrattaga sõita, ei tõsta last jalgvärava linki avama ega luba lapsel iseseisvalt jalgväravat avada- see kõik on lapse turvalisuse huvides.

2.10.           Lapsevanem aitab hoida õuealal kasvavat taimestikku ning jälgib, et laps ei murraks peenardel või istutuskastides kasvavaid lilli või taimi ega kõnniks üle peenarde.

2.11.           Kui lapsele ei ole lasteasutuse lahtioleku ajal järele tuldud, siis kontakteerub rühma töötaja võimalusel  telefoni teel lapse vanematega või vanema määratud kontaktisikuga ning teavitab olukorrast direktorit. Kui vanemaga ühenduse võtmine ebaõnnestub või vanem ei tule lapsele järele teavitab rühma töötaja politseid lasteaeda jäetud lapsest ja järgnevalt toimitakse politsei korralduste järgi.

3.   Lapse tervise, heaolu ja arengu toetamine

3.1.  Vanem informeerib lasteasutuse direktorit kirjalikult lapse terviseseisundist tulenevatest eritingimustest, mille alusel personal kohandab võimaluse korral päevakava, kasvukeskkonda, menüüd ning õppe- ja kasvatustegevuse korraldust. Allergia või toidutalumatuse korral tuleb tuua arsti vastavasisuline tõend. Kui lasteaed ei suuda lapsele vajalikku eritoitlustust lapsele tagada, toob toidu lapsevanem.

3.2.  Lapsevanem annab kirjalikud juhised haigus- või allergianähtude korral tegutsemiseks.

3.3.  Rühma töötaja jälgib lapse terviseseisundit lasteasutusse vastuvõtul ja seal viibimise ajal ning teavitab lapse tervise- või käitumisprobleemidest lapsevanemat ja vajadusel  direktorit.

3.4.  Lasteasutuses ei anta lapsele ravimeid. Kui arst on lapse kroonilise terviseprobleemi korral määranud lapsele ravimite manustamise, võib erandjuhul (nt diabeet) lasteasutuses anda ravimeid arsti määratud annuses üksnes vanema vastutusel.

3.5.  Lasteasutusse ei lubata last, kui lapse terviseseisund võib kahjustada lapse enda või teiste tervist. Haiguseks loetakse ka nohu ja köha.

3.6.  Lapse nakkushaigusesse haigestumisest teavitab vanem õpetajat esimesel võimalusel. Nakkushaiguste esinemise perioodil teavitatakse sellest vanemaid ning lasteaias rakendatakse Terviseameti juhiseid.

3.7.  Lapse lasteasutuses haigestumise või vigastuse korral kutsub lasteasutuse töötaja vajadusel kiirabi ja võtab ühendust lapse vanemaga. Vanema või kiirabi tulekuni on laps täiskasvanu järelevalve all. Vajadusel antakse haigestunud või vigastatud lapsele kiirabi kohale jõudmiseni esmast abi.

4.   Riietumine ja hügieen

4.1.  Lapsevanem toob lapse lasteaeda korrastatud välimusega, puhtana. (näit. lõigatud küüned, korrastatud soeng).  Lapsel on kaasas isiklikud hügieenivahendid sh kamm, ühekordsed taskurätikud, vajadusel vahetuspesu või mähkmed ja niisked salvrätid.

4.2.  Lapsel on soovitatav kanda libisemiskindla tallaga ja kindlalt jalas püsivaid jalanõusid, et vähendada komistamis- ja kukkumisohtu.

4.3.  Lapse riietus võiks olla võimalikult mugav, selga panemisel ja ära võtmisel võimalikult lihtsalt käsitletav, et laps saaks ise riietuma õppida.

4.4.  Lapsel on õueriided, peakate ja jalanõud lähtuvalt ilmastikust.

4.5.  Lapse riietel ei tohi olla ohtlikke pikki nööre, salle jt ohtlikke detaile.

4.6.  Lapsevanem arvestab sellega, et lasteaias võivad lapse riided määrduda või märjaks saada ja selleks võiksid kapis olla puhtad vahetusriided.

4.7.  Riietumise erisoovide korral teavitab vanem sellest rühma töötajat.

4.8.  Liikumistegevusteks on vajalik spordiriietus.

4.9.  Et ära hoida riiete kadumist või vahetusse minemist, soovitame need varustada lapse nimega.

4.10.           Soodsate ilmastikutingimuste korral toimuvad võimalikult paljud laste tegevused õues.

5.   Turvalisuse tagamine

5.1.  Lasteasutuse töötajad loovad lasteasutuses füüsilise ja psühhosotsiaalse keskkonna, mis on ohutu, turvaline ja pakub lastele erinevaid mängu-, õpi- ja loovtegevuse ning kehalise aktiivsuse edendamise võimalusi. Lasteasutuse töötajad tegutsevad alati lapse parimaid huvisid arvestades.

5.2.  Lastele on seatud hoonest või territooriumilt omavolilise väljaliikumise piirangud. Laps võib hoonest ja territooriumilt lahkuda koos lasteasutuse töötajaga lasteasutuse direktori/juhtkonna loal, esitades õppekäigu/väljasõidu registreerimise lehe või lahkuda koos vanemaga või vanema poolt eelnevalt nimetatud isikuga.

5.3.  Laste lahkumine lasteasutuse ruumidest ja territooriumilt lasteasutuse töötaja teadmata on keelatud. Õppekäigu ajal tänaval liigeldes on lapsed ja rühma töötajad helkurvestides ning laste rühmaga on kaasas piisav arv täiskasvanuid.

5.4.  Laste õuesoleku ajal viibivad turvalisuse tagamiseks rühmaga koos piisav arv töötajaid. Kui laste õues oleku ajal on ühel rühma töötajal põhjendatud vajadus minna osade lastega tuppa, peab teine rühma töötaja tagama ülejäänud rühma laste turvalisuse õuealal.

5.5.  Ühelt tegevuselt teisele üleminekumomentidel loendatakse  lasterühm alati üle.

5.6.  Vanemad, lasteasutuse töötajad ja lapsed sulgevad enda järel alati väravad. Et tagada laste turvalisus ei luba lapsevanem lapsel iseseisvalt jalgväravat avada ja õuealalt lahkuda.

5.7.  Võõraste isikute omavoliline sisenemine lasteaia ruumidesse on keelatud. Lapsevanemad ja töötajad informeerivad lasteaia juhtkonda võimaliku tekkinud kahtluse korral või sekkuvad ise, küsides, miks inimene lasteasutuse territooriumil viibib.

5.8.  Lasteasutuse õueala on motoriseeritud liiklusvahenditele suletud, va lasteasutust teenindavad transpordivahendid, kellel on vastav luba.

5.9.  Lasteaia värava ette parkimine on rangelt keelatud.

5.10.           Lapsevanem võib lapsele järele tulles lasteaia õuealale siseneda koeraga, kellel on jalutusrihm. Koeraga ei jääda territooriumile pikemalt, kui hädapärast vaja, tagades turvalise õhkkonna. Lemmikloomaga ei siseneta lasteaia ruumidesse.

5.11.           Jalgratta või tõukeratta võib lasteaeda tuua vastavalt rühmas ja lasteasutuses kehtestatud korrale, kui lapsel on seejuures kaasas kiiver. Õuealal sõidetakse ratastega vaid kokku lepitud rattapäevadel.

5.12.           Lasteasutuse töötajate ja vanemate eesmärk on vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavaid olukordi ennetada. Lapsed, lapsevanemad ja lasteasutuse töötajad reageerivad viivitamatult vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavale olukorrale, võimalusel see lahendatakse või teavitatakse sellest rühma töötajat ja/või lasteasutuse direktorit.  Vajadusel teavitab lasteasutuse juhtkond ohuolukorrast lastekaitse talitust või politseid.

5.13.           Laste ja lasteasutuse töötajate vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavate olukordade lahendamine ja meetmete rakendamine toimub lasteasutuse juhtkonna poolt vastavalt hädaolukorra lahendamise plaanile.

5.14.           Lasteaias on kiusamise ennetamise võtmeisikuks õpetaja, kes on iseenda, laste, vanemate ja kolleegide omavaheliste sõbralike ja toetavate suhete looja. Probleemidest ja murettekitavatest juhtumitest teavitab vanem rühma õpetajat ja/või direktorit. Omavaheliste probleemide lahendamine laste või mitteasjassepuutuvate täiskasvanute ees on keelatud.

5.15.           Lastelt ja vanematelt saadud info on konfidentsiaalne, selle töötlemisel seal hulgas selle kasutamisel ja edastamisel järgitakse isikuandmete kaitse seadust.

 6.   Lasteaia tasu

6.1.  Maksete tasumine toimub Tallinna Linnakantselei Finantsteenistuse pangaarvele vastavalt arvel ettenähtud kuupäevaks. Oluline on märkida viitenumber.

6.2.  Vanem tasub lasteaiateenuse osutamise eest tähtaegselt. Soovitav on teha püsimaksekorraldus. Lasteaiatasu mittemaksmise korral on lasteaial õigus last mitte vastu võtta ja peale 1 kuu möödumist, eelnevalt sellest kirjalikult teavitades, on direktoril õigus laps nimekirjast kustutada ja algatada kohtumenetlus.

6.3.  Lapse toidukulu maksumuse otsustab hoolekogu.

6.4.  Vanemate poolt kaetavate muude kulude (osalustasu) määra kehtestab kohalik omavalitsus.

7.   Koostöö

7.1.  Hea koostöö lapsevanemate ja õpetajate vahel on aluseks laste kohanemisele ning arenemisele lasteaias.

7.2.  Lasteaias ollakse viisakas ja lugupidav kõikide laste, töötajate, lapsevanemate ja külaliste vastu.

7.3.  Lasteaia ruumides teretage koos lapsega kõiki kohalolijaid ja vastu-tulijaid.

7.4.  Rääkige õpetajale kodustest juhtumistest, mis võiksid mõjutada Teie lapse päeva, siis suudame last paremini mõista.

7.5.  Lasteaias toimuvatest sündmustest ja aktuaalsetest probleemidest teatame Teile ELIISis, kodulehel, rühma listides stendil ja Facebookis.

7.6.  Kui Teie muutuvad kontaktandmed (aadress, telefon, e-post), siis teavitage sellest koheselt rühmaõpetajat ja direktorit.

7.7.  Lapsel on lubatud lasteaeda kaasa tuua oma mänguasju vastavalt rühmas kokkulepitud reeglitele. Rühma töötaja ei vastuta kodust kaasa toodud mänguasja kadumise või purunemise eest.

7.8.  Lasteaeda on lastel keelatud kaasa võtta mobiiltelefone ja nutikellasid, (sh salvestusseadmeid).

7.9.  Tutvuge laste töödega, jälgige nende edusamme, õpetajaga suheldes olge iga päev kursis laste tegemistega.

7.10.           Erimeelsused ja esilekerkinud probleemid püüdke lahendada võimalikult kohe ja seal, kus need alguse said. Vajadusel teavitage probleemidest direktorit või oma rühma hoolekogu esindajat. Kõige tähtsam pole ju süüdlase leidmine, vaid põhjuse likvideerimine

 Lasteaed Pääsupesa kodukord on kinnitatud Lasteaed Pääsupesa hoolekogu poolt 24.10.2023 (protokoll 1-3/6).

 

 

 

Viimati muudetud 08.08.2024