Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Laps tuleb lasteaeda

Laps tuleb lasteaeda

Alates 1. septembrist ootame lasteaeda uusi, sel aastal koha saanud lapsi.

Rühmadesse jagunemise kohta saate infot esimesel päeval, kui lapse lasteaeda toote.

Lasteaiaga harjumiseks on hea kui varute piisavalt aega, esialgu koos lapsega rühmas olemiseks, siis paariks tunniks, seejärel pooleks päevaks ning lõpuks terveks päevaks lahkudes. Laps vajab aega, et vanematest eemal olemise ja lasteaiaeluga järk-järgult kohaneda.

Lasteaiaga paremaks harjumiseks on hea, kui saate oma päevarütmi kohandada nii, et u kell 13.00-15.00 jääks lõunase uinaku (või suurematel lastel vaikse tegevuse, puhkeaeg), siis on lapsel lasteaia päevakavaga lihtsam sobituda. Söömise osas õpetaja ja abi aitavad, hea oleks, kui laps ise oskaks kasvõi väikest lusikat hoida, tassist juua.

Lasteaeda tulles võiksite kaasa võtta  täiskomplekti vahetusriideid (juhuks, kui midagi läheb märjaks või mustaks), riiete siltidele ja jalatsitesse on soovitav kleepida või kirjutada lapse nimi. Lasteaias kasutatakse vahetusjalanõusid, ehk siis üks paar õues, teine toas käimiseks. Lisaks riietele on vajalikud kamm ja taskurätik.

Lasteaias võiks kaasas olla lapsele armas mänguasi, kaisuloom, turvaese vms, eriti oluline on see kõige pisematele.

Kui laps kannab mähet, siis eelistatud on püksmähe, et vähehaaval juba potil käimist harjutada. Mähet kandvale lapsele palume kaasa panna niisked salvrätid ja piisavalt mähkmeid.

Vastastikustest kokkulepetest, rühma reeglitest ja ootustest räägivad juba rühma õpetajad. Soovitame eelnevalt tutvuda lasteaia kodukorraga.

Vaata ka lasteaeda tutvustavat videoklippi.

Viimati muudetud 21.02.2024