Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Terviseedendus

Terviseedendus

Tervisekasvatuse võtmeküsimus on ennast hästi tunda. Oma tervise väärtustamiseks vajab laps ealistest  iseärasustest lähtuvalt selget ja lihtsat teavet, kuidas hoida ja tugevdada oma tervist. Laps peab saama algteadmisi oma keha ehitusest, talitusest ja organsüsteemide koostööst.

Terviseõpetuse eesmärk lasteaias Pääsupesa on toetada lapse tervelt kasvamist ja arenemist ning luua eeldused tervislike eluviiside kujunemiseks. Kujundada lapse arusaamine terve olemise ja tervena püsimise vajalikkusest – mida saab terve inimene teha, haige aga mitte. Tähtis on tervisega seonduvate teadmiste omandamine, vastutustunde kujunemine, kaaslaste probleemide märkamine ja empaatia areng.        

Tervisekäitumise õpetamisel on esmane täiskasvanu isiklik eeskuju, millele järgneb sõnaline selgitus.        

Oluline on igapäevase liikumisvajaduse rahuldamine, tervise- ja spordipäevade läbiviimine, neid saab      korraldada nii metsas kui ka mere ääres, mis on haruldaselt lähedal lasteaia territooriumile. On läbi viidud temaatilisi üritusi, näiteks tervisliku toitumise või vitamiinide päevi, kus on tähelepanu suunatud tervislike eluviiside propageerimisele.

Alates 2009a kuulume Tervist Edendavate Lasteaedade (TEL) perre.

 Kuidas pesta käsi.jpg

Gripp.jpg

Viimati muudetud 21.02.2024