Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mürakarud samblas müttamas

Mürakarud samblas müttamas

Mürakarude väljasõit Aegviidu loodusrajale eelmisel reedel algas paljutõotavalt, kuna päikene ilmus taevasse särama täpselt samal ajal, kui meie laste pereliikmed lasteaeda kogunesid. Rongisõit sujus viperusteta ja pakkus eriti huvi mitmele lapsele, kes tihti rongiga ei reisi. Peale esmast tutvumist Aegviidu Külastuskeskuse loodusväljapanekutega sõbraliku giidi juhatusel seadsime sammud Sõõriksoo loodusrajale, mille rajal kõndimine oli rahustavalt meeliköitev - kõrvus saatmas linnuhääled ning sammudest tekkiv samblasahin.

Lapsed said kaasa suured luubid, millega oli võimalik putukatele (näit. kärbes, kõrvahark, kumalane) toitu otsida, aga ka sipelgaid jälgida. Lapsed liikusid innukalt ja kiiresti, nii et 1,5 km raja läbimiseks kulus napilt 40 minutit. Poolel teel tagasi seisab raba ääres karukujutis, seal jäid enamus lapsi koos temaga ka pildile.

Üllatus oli kaasas ühe lapse emal, kes hõbedasest flöödist võlus välja imelisi helisid. Samuti oli üllatus kaasas aga ka lastel, kes siinsamas, keset looduselummust andsid üle oma emadele savist voolitud punaste ja valgete pärlitega kaunistatud imeilusad südamekujulised ripatsid.

Kõige olulisem oli aga rõõm ühiselt veedetud ajast - emadepäevale pühendatud perede väljasõidul said kõik osalejad lõkke ääres aega veetes süüa-juua, laulda ja tantsida.

Lõkketuli küll kustus viimaks, kuid pealinna suunas sõitva rongi istmetel reisivate väsinud rännuliste mõtetes-meeltes liikusid mälupildid meeldejäävast pärastlõunast.

Autor: Ülle Vooglaid (Müarakarude rühma õpetaja)