Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õuesõppenädal Tallinna Paekaare Lasteaias

Õuesõppenädal Tallinna Paekaare Lasteaias

Sel aastal ühines Tallinna Paekaare Lasteaed linnaaianduse projektiga, mis andis rahalise toetuse meie armsa õppeaia oluliseks uuendamiseks. Tänu projektile õnnestus meil soetada hulganisti labidaid, rehasid ja suur aiakäru. Lisaks ostsime mitmeid erinevaid seemneid, mulda ja multši.

20-24. mail toimus ülemajaline õuesõppenädal, kus iga päev oli lastele planeeritud praktiline tegevus lasteaia õppeaias. Lapsed tutvusid mulla ja mulla koostisega, uuriti lähemalt, kes mullas võivad elada. Kasvuhoonesse tassisid lapsed ühiselt uue mulla ja istutasid tomati-, kurgi- ja paprikataimed. ga rühm korrastas oma peenrakasti, vahetati välja muld, uuendati kastide ümber olev multši pind ja istutati erinevaid seemeneid ning taimi. Jaaniussikeste rühma lapsed külvasid suurele peenrale Mahe Eeriksaare lillemuru seemned, mis aitavad rikastada mesilaste toidulauda.
Mesimummude rühma lapsevanem Kadri kinkis lasteaia õppeaeda kaks mustikataime. Kiisupere rühma lõpupeol, sai lasteaed kingituseks veel mustsõstra- ja tikripõõsa.
Lisaks õuesõppenädalale toimus 21.mail ka talgupäev, kus lasteaia personal oli kaastatud erinevatesse korrastustöödesse ning ühiselt kaevati läbi suur lillepeenar ja istutati mitmeid kauneid õisi.
Jääme ootama, et meie hool ja vaev juba õigepea hakkaksid vilja kandma.