Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sipelgapesa rühma laste projekt lumeleopardist.

Sipelgapesa rühma laste projekt lumeleopardist.

Sipelgapesa rühm läbis kolme nädala jooksul projektiõppe, mis oli pühendatud rahvusvahelisele lumeleopardi päevale (23. oktoober).
Projekti teemaks oli „Kohevad kassid lähedalt ja kaugelt“.
Selle huvitava looma valisid lapsed ise välja hääletuse tulemusena juba õppeaasta alguses. Alates 1. oktoobrist õppisid lapsed palju selle vahva karvase metskiisu kohta! Uuriti laste entsüklopeediat, vaadati filme ja arutleti õpetajatega põnevalt kaasa. Projekti raames oli lastel suurepärane võimalus saada ühe päevaks ka kokaks ning disaineriks. Ühiselt valmistati maitsevaid küpsiseid ja leopardi kostüüme. Leivanädala raames käisid lapsed külas sõbrarühmas Kuldkalakesed ja jagasid ka nendega ebatavalisi käsitöö maiustusi – isetehtud leopardikujulisi küpsiseid. Projekti raames tegelesid lapsed väga loovalt erinevate kunstitöödega, kasutasid erinevaid materjale ja tehnikat. Rühma tuli külla ka üks tõeline lumeleopardi sugulane ehk siis kass, kes meelsasti lastega suhtles ning jättis maha palju positiivseid emotsioone. Rühmas korraldasid lapsed oma mininäituse „Mängulised kassid“ ja aitasid õpetajaid suure näituse korraldamisel lasteaia koridoris. Projektiõpe lõppes viktoriiniga, milles meie lasteaia targad õpetajad said õigete vastuste eest kingituseks maitsvaid lumeloepardiküpsiseid.
Lapsed olid väga aktiivsed ja osalesid projektiõppes rõõmu ja suure õhinaga. Nad näitasid häid teadmisi ja sooja suhtumist loomadesse. Lapsed oskavad hoolitseda loomade eest ja hindavad nende rolli ning mõju loodusele ja inimestele.

Autor: õpetaja Yordanka (Kiisupere rühm)