Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

HEAD TEHA ON HEA

Pisikestest heategevuslikest ettevõtmistest on kujunemas Päikesejänku lasteaias traditsioon. Mis võiks veel paremini aidata kaasa sõbralikuma ja hoolivama ühiskonna kujunemisele, kui õpetada lapsi väiksest peale teisi märkama ja aitama!  

Esimese poolaasta jooksul jõudsime läbi viia mitu heategu. Esiteks jõudis meieni teave, et Ukraina keskus Koplis ootab väga sooje talveriideid ning kodutekstiile (voodilinu, rätikuid jm), millest on suur puudus sõjapõgenikena Eestisse jõudnud inimestel, kes on pidanud oma kodud maha jätma. Kahe nädala jooksul kogusime suure hulga korralikke esemeid nii täiskasvanutele kui lastele ning hea ja uhke oli näha, et meie lasteaia pered tõesti hoolivad abivajajatest. Paar toimekat õpetajat sorteerisid asjad kategooriate kaupa kottidesse ja kastidesse. Kogutud esemed pidime kohale viima lausa kahe autoga ning keskuses oli palju inimesi, kes kohe aitasid meil need sisse viia ja hakkasid neid sorteerima. Loodetavasti sai abi nii mõnigi puudust kannatav sõjapõgenik. Uuel aastal plaanime veel korjata valgeid tekstiile, et neist saaks valmistada talviseid kaitsevõrke Ukraina vabadusvõitlejatele.

Samuti toimus ka sel aastal heategevuslik jõululaat, mille tulu otsustasime kolleegidega annetada seekord heategevusorganisatsioonile Minu Unistuste Päev, mis aitab ellu viia raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Ise oleme uhked ka selle üle, et müüsime laadal laste ja õpetajate enda valmistatud jõuluehteid ja meisterdusi. Ilm oli muinasjutuline ja õhustik õdus. Täname südamest kõiki armsaid lapsevanemaid, kes viitsisid kohale tulla ja tänu kellele saime panustada 500 euroga mõne raske haigusega võitleva lapse unistuste täitumisse!

Juba mitmendat aastat oleme osalenud ka aktsioonis „Jõulukaardid hooldekodudele“, mille eesmärk on rõõmustada üle Eesti asuvates hooldekodudes elavaid vanureid laste valmistatud jõulukaartidega. Seekord meisterdasid kaarte 3-aastased Särasilmad, kes kleepisid kannatlikult paberile kolmnurkadest kuusekesi ja vajutasid värvi sisse kastetud vatitikuga kuusele ehteks täpikesi. Kuused tulid fantaasiarikkad ja kaartidesse kleepisime ka mõned luuleread. Mõmmikute rühmal oli plaanis samuti külastada hooldekodu, seekord kadripäeval, et esitada neile oma lõbus laulu- ja tantsukava, kuid kahjuks nurjas selle plaani Covid-laine. Ehk varsti õnnestub kohtuda ka näost näkku! Õnneks said aga Mõmmikud osaleda Tondiraba huvikoolis eakate päevale pühendatud pidulikul kontserdil koos kolme teise lasteaiaga, mis oli lisaks eakatele rõõmu valmistamisele ka omamoodi integratsiooniprojekt, sest kokku said Eesti erinevad rahvuskogukonnad.

Pimeda aja saabudes kordasime ka aktsiooni „Säravad väravad“, et tuletada kõigile meelde helkuri elupäästvat funktsiooni sel osal aastast, kui valgust näeb vähevõitu. Kõik said väravate külge riputada üleliigseid helkureid ja sealt ühtlasi neid võtta, kui mõnel see puudu oli. Helkureid valmistasid lapsed ka mitmes rühmas ise, näiteks isadele isadepäevaks.

Lisaks inimeste aitamisele oleme püüdnud mõelda ka loodusele ja keskkonnasõbralike harjumuste kujundamisele. Keskkonnahoid on sel õppeaastal ka Tallinna linna soovituste kohaselt aasta teemaks. Mõmmikute rühm on juba aastaid vedanud kampaaniat “Küünlaümbriste jaht”, kogudes teeküünlaümbriseid. Alumiinium ei lagune prügimäel või looduses, kuid seda on võimalik ümber töödelda. Mõmmikute rühm viib tuhanded küünlaümbrised igal aastal märtsi lõpuks Kuusakoskisse, kus need suunatakse ümbertöötlusse. Oleme lastega rääkinud ka prügist ja selle sorteerimise mõttest ning paigaldanud hoovi komposteerimisanuma, kus valmib aiajäätmetest (lehed, muru) ja biolagunevast toidujäätmeist huumuserikas muld, millega kevadel meie väikseid köögiviljapeenraid kostitada.

Loodame, et hooliv suhtumine kaaskodanikesse ning loodust säästvad harjumused saavad tasapisi Tallinna Päikesejänku lasteaiapere pärisosaks. Täname väga kõiki, et olete meie üleskutsetele alati vastanud innukalt, osaledes ühistes heategevuslikes ettevõtmistes ja andes sellega head eeskuju oma lastele!