Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Hoiame loodust ja keskkonda

Hoiame loodust ja keskkonda

Tallinna Päikesejänku Lasteaed korraldas Mõmmikute rühma eestvedamisel juba kuuendat korda küünlaümbriste "jahti". Võib öelda, et see on kujunenud juba meie missiooniks.

Alguse sai see Kuusakoski eestvedamisel, kus toimus võistlus ja tookordsed Mõmmikud seal ka võitsid. Siis kogusime üle 21 tuhande topsi. Seda kogust vaadates tekkis küll hirm, et mis saaks, kui need kõik peaks loodusesse sattuma.

Paaril järgmisel aastal tegi Kuusakoski pisikese pausi, aga meie jätkasime küünlatopsikute korjamist ning liitsime sellele juurde veel heategevuse. Kui küünlaümbrised kokku koguda, saab väga palju head teha. Säästame keskkonda ning samas tehakse kogutud topsidest uusi asju, hoides nii uuesti loodust. Õpetame ju tulevasele põlvkonnale, et meie planeeti Maa tuleb hoida.

Juba viis aastat oleme topside kogumisega ka head teinud neile, kes ise ennast aidata ei saa. Sinna protsessi on kaasatud ka lapsed ja lapsevanemad. Kuusakoskisse viidud topside eest saab pisut raha ja kui sinna juurde panna ka oma panus, siis on see abiks ikka. Lastega arutades oleme annetanud Koerte varjupaigale, Tartu Kliinikumi Lastefondile, vähihaigete laste raviks fondile Kingitud elu.

Sellel aastal otsustasid Mõmmikute rühma lapsed teha annetuse suisa kahele fondile - Tallinna Loomade varjupaik ja vähihaigete laste abiks ehk Pardiralli fondi. Mõmmikute rühmas oli sellel õppeaastal projekt "Mõmmikud rahatargaks" ja seoses sellega on lapsed terve aasta jooksul kogunud ka ise oma väikestesse hoiumõmmikutesse just annetuseks raha. Selle raha liidame juurde küünlatopsikute eest saadud rahale ning saame veel juurde ühe heateo.

Sellel aastal korjasime kokku 25 076 küünlaümbrist!

Täname kõiki, kes panustasid, et säästa loodust. Eriti Mõmmikute vanemaid, kes aitavad meil aidata!